Нові підходи та виклики в післядипломній педагогічній освіті
23 січня 2018 року на базі Сумської спеціалізованої школи № 29 проведено нараду директорів закладів загальної середньої освіти м. Суми, у якій прийняли участь 50 осіб.
Зі вступним словом виступив ректор КЗ СОІППО Нікітін Юрій Олександрович, д. і. н., доцент. Зокрема, він зупинився на управлінських вимогах та стратегії підвищення кваліфікації педагогічних працівників області.
Панченко Світлана Миколаївна, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи КЗ СОІППО, к. психол. н., доцент ознайомила присутніх з новими можливостями та механізмами професійного розвитку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у контексті Закону України «Про освіту». У виступі розглянуто основні положення Закону України «Про освіту» стосовно реформування післядипломної педагогічної освіти, необхідності створення нових організаційних механізмів їх безперервного професійного розвитку та підвищення кваліфікації, визначено завдання та перспективи реформування післядипломної освіти педагогів у КЗ СОІППО з урахування освітньої політики держави, задоволення права педагогів Сумської області на реалізацію їх освітніх потреб. (Завантажити перентацію Панченко С.М.)
Завідувачі кафедр, виступаючи содоповідачами, представили тематику курсів за вибором для щорічного підвищення кваліфікації педагогами закладів загальної середньої освіти.
Вознюк Алла Вікторівна, завідувач кафедри психології, к. психол. н., доцент розповіла про особистісно-професійну компетентність педагога в умовах реформування освіти.
Сєрих Лариса Володимирівна, завідувач кафедри теорії і методики змісту освіти, к. пед. н., доцент відзначила спроби працівників кафедри адаптувати основні ідеї Концепції Нової української школи в зміст курсів за вибором фахового спрямування. (Завантажити презентацію Сєрих Л.В.)
Зосименко Оксана Вікторівна, завідувач кафедри професійної освіти та менеджменту, к. пед. н., доцент акцентувала увагу директорів на проблемах сучасного менеджменту та необхідності застосування інноваційних технологій у розвитку компетентнісної освіти в умовах Нової української школи. (Завантажити презентацію Зосименко О.В.)
Жук Михайло Васильович, завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти, к. філос. н., доцент підкреслив важливість міждисциплінарного виміру у щорічному підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Петрова Лариса Григорівна, завідувач кафедри освітніх та інформаційних технологій, к. т. н., доцент звернула увагу на інформаційно-цифрову компетентність педагога в умовах реформування освіти.
Підводячи підсумки, учасники наради жваво обговорювали основні виклики та проблеми у запровадженні змін, створенні нових організаційних механізмів безперервного професійного розвитку та підвищення кваліфікації педагогів.