Обласний семінар-практикум для вчителів хімії
10 листопада 2014 року, відповідно до плану роботи Сумського ОІППО на 2014 рік (відповідальна – Метейко А.В., методист хімії Сумського ОІППО), на базі кафедри хімії та методики навчання хімії природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка відбувся щорічний обласний семінар-практикум для вчителів хімії, які працюють з інтелектуально-обдарованою молоддю та у класах хіміко-біологічного профілю за темою «Готовність учителів хімії до реалізації практичної складової поглибленого вивчення предмета та підготовки школярів до інтелектуальних змагань».
Семінар-практикум умовно був розділений на дві частини: теоретичну (проведення лекції та заняття з розв’язку розрахункових задач) і практичну (виконання якісного і кількісного експерименту).
Для проведення лекції за темою «Електрохімічні процеси…» було запрошено Касьяненко Геннадія Яковича, кандидата хімічних наук, декана природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка. Під час заняття учителі за допомогою лектора розглянули наступні питання: електродний потенціал, гальванічний елемент та принцип його дії, запис схеми гальванічного елемента, визначення рН розчину електрометричним методом, електроліз, закон Фарадея та електрохімічний еквівалент речовини.
Заняття з розв’язку розрахункових задач проводила Сударева Галина Федорівна, старший викладач кафедри педагогіки та інноваційних технологій Сумського ОІППО, яка разом з вчителями розглянула п’ять типів задач для розв’язку яких потрібно використовувати газові закони, а саме: закон об’ємних відношень, закон Авогадро, закон Дальтона, об’єднаний газовий закон та за рівнянням Менделєєва-Клапейрона.
Під час практичної складової семінару вчителям було запропоновано виконати дві роботи ужиткового спрямування:
-
«Дослідження властивостей різних сортів чаю», яку проводила Коростіль Лідія Анатоліївна, доцент кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти Сумського ОІППО, к.пед.наук. Під час дослідження вчителі визначали наявність в чаї глюкози, вітаміну С і Е, таніну, кофеїну та барвників.
-
«Аналіз меду», яку проводила Пономарьова Людмила Миколаївна, доцент кафедри хімії Сумського національного аграрного університету, к.хім.н. Учителі визначали вміст води в меді, обраховували його кислотність та за допомогою якісних реакцій визначали домішки в пробі меду.