3 олімпіада з екології

Підсумки IV  етапу

ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології

 

З 1 по 5 березня 2013 року у м. Донецьку проходив IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Серед його учасників – школярі з 25 областей України та міст Києва і Севастополя. Команду Сумської області представляли учениці, що показали найвищий результат на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології:

-       Александрова Єлизавета Сергіївна, учениця 11 класу Олександрівської гімназії Сумської міської ради;

-       Рамазанова Діана Маджидівна, учениця 11 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9 м. Суми.

У заключному етапі олімпіади з екології змагалися 79 учнів; з них 33 учні     10 класу, 46 учнів 11 класу. Для школярів були створені належні умови для роботи та відпочинку: проживали та змагалися учасники на базі Донецької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 20. Учасники олімпіади відвідали Донецький ботанічний сад Національної академії наук України, найбільший стадіон Європи – Донбас-Арену, Парк кованих фігур; здійснили екскурсію містом, познайомились             з однолітками.

Олімпіада проходила у два тури – практичний та теоретичний. Найвідповідальніший етап змагання екологів – захист власних екологічних проектів. Учасники олімпіади мали не тільки провести наукове дослідження певної екологічної проблеми, а й запропонувати шляхи їх вирішення. Тематика проектів вражає уяву. Це – дослідження особливостей біоіндикаційних об’єктів; екологічні оцінки стану річок, морів; проблеми забруднення ґрунтів важкими металами, інсектицидами; дослідження стану популяцій; нові аспекти використання сорбентів тощо. Теми проектів представників Сумської області не менш актуальні та цікаві:

–    «Оцінка якості середовища по рівню флуктуруючої асиметрії листкових пластинок липи серцевидної та клена гостролистого» (Александрова Єлизавета);

–   «Дослідження опісторхозу як природно-осередкованого зооантропонозу Сумщини» (Рамазанова Діана).

Кожен з учнів-учасників мав можливість стисло донести до членів компетентного журі суть своєї роботи, відстояти власну позицію і вийти переможцем.

До роботи у складі журі IV етапу олімпіади з екології були запрошені фахівці-біологи – науковці Донецького національного медичного університету                                ім. М. Горького, Донецького національного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Національного університету водного господарства та природокористування, Севастопольського національного університету ядерної енергетики та промисловості, Національного медичного університету                                ім. О.О.Богомольця, Інституту біології та південних морів НАН України, Запорізького національного університету, Одеського національного університету  ім. І.І. Мечникова, Херсонського державного університету.

Спільним рішенням оргкомітету та журі переможцями визнані найдостойніші з учасників, у тому числі представник Сумської області – Рамазанова Діана, яка отримала диплом ІІІ ступеня. Дипломи І ступеня отримали учні з Волинської, Чернівецької, Луганської, Донецької та Івано-Франківської областей.

Вітаємо переможців!

 

голубенко

Голубенко Т.С.,

методист з біології

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO