Визнання освіти Сумщини на міжнародному рівні

 

         З 28 лютого по 02 березня 2013 року в Києві відбулася ІV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2013», організаторами якої виступили Міністерство освіти і науки України та Національна академія педагогічних наук України.

Майбутнє українського суспільства значною мірою визначаються якістю освітніх послуг, які надаються вітчизняними навчальними закладами, їх відповідністю європейським і світовим стандартам.

         Нинішня виставка дає можливість не лише презентувати здобутки вітчизняних і зарубіжних навчальних закладів, освітні програми, сучасні педагогічні та психологічні технології, але й започаткувати співпрацю між тими, хто бажає здобути освіту, та тими, хто готовий її надати. Участь у виставці передбачає також конкурентну змагальність, оцінювання здобутків навчального закладу в порівнянні з іншими.

         ІV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2013» зібрала професіоналів освітянської галузі з усіх регіонів України, близького та далекого зарубіжжя. В ній брали участь навчальні заклади різних форм власності, наукові установи, органи управління освітою, видавництва, агенції і міжнародні представництва.

         Виставка представляє 960 навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, регіональних і муніципальних органів управління освітою, видавництв, фондів, підприємств і бізнес-структур з 27 регіонів України, а також учасників із Чехії, Естонії, Польщі, Словаччини, Росії, Франції, Австрії, Італії та США.

Сумську область на Виставці представляли: Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області, Відділи освіти Роменської та Лебединської міських рад, 5 закладів професійно - технічної освіти, 11 загальноосвітніх навчальних закладів які продемонстрували специфіку та особливості навчально-виховної роботи.

         Педагоги, науковці, батьки, керівники закладів освіти мали можливість відвідати експозиції виробників освітнього обладнання та інформаційних систем, на яких презентувалися сучасні електронні засоби навчання, мультимедійні навчальні програми, підручники та методичні посібники, обладнання для шкільних кабінетів тощо.

         Навчальні заклади та представництва з іноземних держав познайомили потенційних абітурієнтів та їх батьків, педагогів, директорів шкіл України з умовами прийому в навчальні заклади, програмами обміну, післядипломною освітою за кордоном та поділилися досвідом співробітництва з іноземними колегами.

         Виставку супроводжувала велика змістовна тематична програма, яка включала 137 науково-практичних конференцій, семінарів та «круглих столів». Семінари та науково-практичні конференції відвідали понад 9 тисяч осіб. Майстер-класи і презентації віддзеркалили нагальні проблеми подальшого удосконалення процесу навчання і виховання, упровадження інформаційних технологій і педагогічних новацій, обмін досвідом практичної роботи та здобутки кращих навчальних закладів.

 

         Організатори виставки провели тематичний конкурс із ряду актуальних проблем інноваційної модернізації освіти – номінацій:  

 

1. Упровадження системи компетенцій у навчальний процес як основи якісної професійної підготовки фахівців вищої освіти.

2. Діяльність асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні і за кордоном.

3. Професійна діяльність вчителя в інноваційному навчальному закладі.

4. Управління і науково-методичний супровід інноваційного розвитку сучасних закладів освіти.

5. Інноваційні підходи до формування професійної компетентності кваліфікованих робітників у сучасному професійно-технічному навчальному закладі.

6. Формування творчої особистості в навчальних закладах.

7. Міжнародна співпраця в галузі освіти.

8. Соціальне партнерство підприємств і бізнес-структур в контексті модернізації освітніх закладів.  

9. Створення та упровадження електронних навчально-методичних комплексів, рейтингових систем, обладнання, продуктів, програм та рішень для системи освіти. 

 

На конкурс із тематичних номінацій виставки було подано 703 роботи. Конкурсні роботи представили педагогічні колективи з 27 регіонів України. Оцінку якості поданих робіт проводили наукові інститути Національної академії педагогічних наук України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, науково-методичний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України. Переможців в номінаціях конкурсу на виставці було нагороджено Золотими, Срібними та Бронзовими медалями.

Представники Сумщини також взяли участь у конкурсі наукових робіт з номінацій і отримали заслужені нагороди:

золота медаль - Державний навчальний заклад «Білопільське вище професійне училище» Сумської області;

срібна медаль – Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Державний навчальний заклад «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» Сумської області; Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області;

бронзова медаль - «Сумське міжрегіональне вище професійне училище»; Державний професійно-технічний навчальний заклад «Путивльський професійний ліцей» Сумської області.

За вагомий внесок у розвиток національної освіти Дипломами нагороджені Відділ освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради, Відділ освіти Роменської міської ради, Роменська СШ № 1, Роменські ЗОШ № 7, 11, Сумські СШ № 2,4,17,29, Сумські ЗОШ № 18, 27, Сумська гімназія №1, Сумська приватна гімназія «Просперітас».

Виставку супроводжувала цікава змістовна тематична програма.

Так, під час круглого столу КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» представив тему:«Освіта протягом життя (LLL) - основний тренд розвитку післядипломної педагогічної освіти (досвід КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»)», який був проведений Живодьором Володимиром Федоровичем (доцент, академік Академії соціально-педагогічних наук м.Москва (РФ), ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти) та Жуком Михайлом Васильовичем (к.філос.н., доцент, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), обговорено питання удосконалення процесу навчання і виховання, упровадження інформаційних технологій і педагогічних новацій, презентовано досвід практичної роботи та здобутки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

            Учасників виставки зацікавив семінар за темою: «Вікі – середовище колаборативного навчання», проведений Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти (Петрова Лариса Григорівна, к.техн.н., завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Луценко Світлана Миколаївна, к.держ.упр., проректор з наукової роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Ніколаєнко Світлана Петрівна, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти).

Семінар «Навчання по-новому. Трансфер інноваційних будівельних  технологій у професійно-технічну освіту» було присвячено обговоренню результатів та основних напрямів співпраці професійно-технічних навчальних закладів з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)».

         Змістовні експозиції та актуальні проблеми для обговорення в заходах виставки представили регіональні інститути післядипломної освіти.        Протягом трьох днів роботи виставки її відвідало понад 20 тисяч осіб. Вона була цікавою і змістовною як для широкої громадськості, фахівців, так і для випускників шкіл і студентів, які мали можливість обрати навчальний заклад для подальшого навчання.

         Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2013» за своїм фаховим і науковим рівнем, поставленими на розгляд проблемами пріоритетного розвитку галузі освіти по праву отримала суспільне визнання і є найбільш рейтинговою та широкомасштабною освітянською виставкою в Україні.

 Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO