Заходи співпраці в межах СНД

з/п

Назва організації, установи

Назва проекту, програми, фонду, гранта

Заходи в рамках співпраці

1

Корпус Миру

«Волонтер на допомогу»

Протягом року на базі 16 освітніх закладів Сумської області продовжують викладати англійську мову для учнів середньої та старшої ланки та співпрацювати з учителями в межах навчальної та позакласної роботи, а також у літній період (організація мовних літніх таборів) – 16 волонтерів Корпусу Миру

2

Видавництво “Pearson”

Проект «Методика роботи за альтернативними навчально-методичними комплексами видавництва «Pearson»

Проведено інтерактивний тренінг-семінар для вчителів англійської мови з методики викладання у молодших, середніх та старших класах та опанування вчителями сучасними комунікативними технологіями іншомовного навчання, збагачення методологічного репертуару навчальних прийомів та технік викладання англійської мови

3

Гете-інститут

Проект зі здачі екзамену з німецької мови на сертифікат міжнародного рівня

Проведено навчальний тренінг для підготовки учнів та студентів до здачі іспитів (1.11.2013 року, КЗ Сумський ОІППО)

4

Гете-інститут

Проект підвищення кваліфікації вчителів щодо роботи з комунікативними методиками

Проведено семінар- практикум для підвищення кваліфікації вчителів німецької мови (29.10-02.11.2013 року, КЗ Сумський ОІППО)

5

Центр європейських ініціатив

Проведення тренінгів та семінарів- практикумів

З 15 до 24 січня 2013 року молодь із п’яти європейських країн – України, Грузії, Польщі, Румунії та Азербайджану – взяла участь у міжнародному молодіжному обміні «Європа після кінця світу», що проходив у м. Суми. Організатор проекту – СМГО «Центр європейських ініціатив». Підтримка в реалізації проекту була надана програмою Європейського Союзу «Молодь в дії».

6

Міністерство освіти і науки України, Центр розвитку освіти (Польща), Львівський ОІППО

Шкільна академія підприємництва

Проведено семінар-тренінг «Шкільна академія підприємництва», що відбувався 18-19.06.2013 року у м. Суми для учасників проекту (Академія підприємництва ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище», Кролевецька загальноосвітня школа № 2 ім. М.Лукаша, Конотопська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, Глухівське вище професійне училище, Буринська СШ І-ІІІ ст. № 1 Шкільна академія підприємництва, Роменська СЗШ І-ІІІ ступенів ім. П.І. Калнишевського, Глухівська СШ-інтернат І-ІІІ ст. ім. М.І. Жужоми)

7

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Всеукраїнська громадська організація «Дитячий фонд здоров’я через освіту» за підтримки Європейського Союзу

Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІД

24.01.2013 року було проведено обласний розширений семінар-нараду «Впровадження нових проектів з проблем протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та забезпечення європейських стандартів якісної превентивної освіти за підтримки Європейського Союзу та Глобального Фонду в Сумській області» для директорів 22-х загальноосвітніх навчальних закладів – базових з питань впровадження стандартів якості превентивної освіти та методистів основ здоров’я відділів (управлінь) освіти – координаторів проектів у Сумській області.

Підготовлено та опубліковано на сайті КЗ Сумський ОІППО інформацію про початок впровадження у Сумській області нових проектів з проблем протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та забезпечення європейських стандартів якісної превентивної освіти.

Розміщено на сайті Інституту матеріали, що стосуються діяльності відділів освіти з упровадження проектів, інформація про загальноосвітні навчальні заклади – базові з питань впровадження стандартів якості превентивної освіти.

Інформація щодо діяльності загальноосвітніх навчальних закладів – базових з питань впровадження стандартів якості превентивної освіти була піднята під час доповідей та презентацій на науково-методичній раді КЗ Сумський ОІППО «Про виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки» (11.04.2013 рік), на Вченій раді КЗ Сумський ОІППО «Про участь у проектах Глобального Фонду та Європейського Союзу з виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки» (25.04.2013 рік).

Педагогічну громадськість області та України було проінформовано про діяльність «Шкіл, дружніх до дитини» під час пленарного засідання на Всеукраїнському з міжнародною участю науковому освітньому форумі «Відкриті інновації як феномен глобально орієнтованого суспільства» (м. Суми, 14.05.-16.05.2013 року). Тема доповіді: «Школи сприяння здоров’ю та школи, дружні до дитини в Сумщині як інноваційні навчальні заклади».

Для педагогів різних категорій базових навчальних закладів були проведені тренінгові експрес-курси: 10.06-14.06.2013 року – для учителів основ здоров’я початкової школи; 12.08-16.08.2013 року – для заступників директорів з виховної роботи за програмою курсу «Захисти себе від ВІЛ»; 19.08-23.08.2013 року – для вчителів курсу «Захисти себе від ВІЛ»; 07.10-11.10.2013 року – для педагогів-організаторів за проектом «Маршрут безпеки». Усього навчанням було охоплено 78 педагогів.

У ході тренінгів розглядалися такі питання: мета, завдання і базові ідеї курсу/предмету; основи здорового способу життя – освіта на основі набуття життєвих навичок; особливості розвитку дітей (підліткового віку); технологія організації і проведення тренінгу; види та рівні профілактики; базова інформація про ВІЛ; стигма та дискримінація; особливості перебування ВІЛ-позитивних дітей у навчальному закладі; освітній простір та діти, що живуть з ВІЛ та ін.

Базові навчальні заклади «Школи, дружні до дитини» за підтримки Європейського Союзу отримали комплекти навчально-методичної літератури. Це перелік Із трьох видань, передбачений для учителів та учнів. Для ведення проекту «Маршрут безпеки» від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ педагоги отримали банери та картки, що допоможе вести інтерактивну виставку для старших школярів

8

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Всеукраїнська громадська організація «Дитячий фонд здоров’я через освіту» за підтримки Глобального Фонду

Посилення спроможності педагогів у забезпеченні дієвої профілактики ВІЛ/СНІДу, протидії стигмі і дискримінації

З 29.01 до 20.02.2013 року в районах (містах) Сумської області методистами з основ здоров’я були проведені рефреш-семінари для вчителів основ здоров’я та викладачів курсу з профілактики ВІЛ/СНІДУ, які пройшли навчання на експрес-курсах у КЗ Сумський ОІППО у 2009-2012 роках. Мета семінарів: актуалізувати питання здійснення освіти на основі розвитку життєвих навичок, впровадження нових проектів з проблем протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та забезпечення європейських стандартів якісної превентивної освіти за підтримки Європейського Союзу та Глобального Фонду. Усього семінарами було охоплено 162 учителя основ здоров’я і 166 учителів курсу «Захисти себе від ВІЛ».

Зібрано заяви від директорів ЗНЗ, які мають сертифікованих педагогів для викладання курсів з профілактики ВІЛ/СНІДу, щодо впровадження курсу «Захисти себе від ВІЛ» у 2013-2014 навчальному році.

Організовано та проведено обласний семінар-практикум для методистів основ здоров’я районних відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, міських рад Сумської області, керівників методичних об’єднань з основ здоров’я за темою «Інноваційні технології навчання здоров’ю на уроках основ здоров’я, біології та у процесі впровадження профілактичних програм» (15.05-16.05.2013 року, Ямпільський район). Тема виступу на семінарі: «Впровадження проектів Глобального Фонду та Європейського Союзу як одна з умов забезпечення якісної превентивної освіти»

У ході тренінгових експрес-курсів за проектом «Захисти себе від ВІЛ» пройшли навчання 67 педагогів (педагогів базових навчальних закладів – 40, загальноосвітніх закладів – 27).

Учасники тренінгу – вчителі: основ здоров’я, біології, хімії, географії, іноземної мови, інформатики, світової літератури, математики, класні керівники, заступники директорів з навчально-виховної роботи, практичні психологи та соціальні педагоги.

Учителі, які пройшли рефреш-семінари та учасники тренінгових експрес-курсів отримали комплекти літератури відповідно до листа МОН від 26.03.13 № 2/4-14-724 – учителі основ здоров’я загальноосвітніх навчальних закладів і викладачі курсу «Захисти себе від ВІЛ» ЗНЗ та професійно-технічних навчальних закладів. Відповідно до розподілу навчально-методичних видань, наданого Міністерством освіти і науки України, була створена нормативна база для видачі видань для педагогів і учнів, наданих на безоплатній основі ГО «Дитячий Фонд «Здоров’я нації через освіту» за підтримки Глобального Фонду. Виданнями були забезпечені 180 учителів основ здоров’я, 270 викладачів курсу «Захисти себе від ВІЛ» та 5160 учнів для вивчення курсу «Захисти себе від ВІЛ».

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO