Доповідь на форумі «Європейський Союз – Україна: освіта дорослих»

вкл. .

Фото0320 result4-6 листопада 2014 року у рамках Міжнародних днів освіти дорослих в Україні відбувся форум «Європейський Союз – Україна: освіта дорослих», який відкривали президент НАПН України, президент Товариства «Знання» України Василь Кремень, заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, регіональний директор Представництва DVV International в Україні, Білорусі, Молдові Аніта Якобсоне.

У коло науковців зарубіжних країн, народних депутатів України, представників Міністерства освіти і науки України, наукових установ, управлінь освіти і науки облдержадміністрацій, обласних інститутів післядипломної освіти, громадських організацій і фондів була запрошена перший проректор з науково-педагогічної роботи Світлана Панченко та виступала з доповіддю «Неформальна психологічна освіта як важливий ресурс особистісного зростання дорослих». (Програма Форуму)

Присутні учасники форуму на пленарному засіданні та у під час роботи секцій ділились досвідом створення належних умов для організації освіти упродовж усього життя, піднімали питання гарантування кожній дорослій людині права на навчання, формування професійних знань і вмінь, необхідних для активного творчого життя.

Зокрема, Лілія Гриневич повідомила, що розробляється новий законопроект «Про освіту», в принципи якого закладено прозорість системи освіти відповідно до міжнародної стандартної кваліфікації, визнання неформальної та інформальної освіти та кваліфікацій, здобутих у результаті такої освіти. «У цьому законі ми пропонуємо розвинути тему Національної системи професійних кваліфікацій, яка, на жаль, сьогодні є в зародковому стані, а систему підвищення кваліфікації і перекваліфікації зробити більш гнучкою. Цікавими виявились доповіді Тетяни Клоуберт – доцента кафедри педагогіки для дорослих університету Аугсбург, доктора філософії (Федеративна Республіка Німеччина) «Роль освіти дорослих у процесі демократизації у пост-тоталітарних суспільствах. Перспектива для України» і Тадеуша Александера – професора Краківської академії імені Анджея Монджевського, професора звичайного, доктора хабілітованого (Республіка Польща) «Тенденції розвитку освіти дорослих в країнах Європейського Союзу».

На секції «Сучасна теорія і практика освіти дорослих і освіти впродовж життя в програмах з підготовки, перепідготовки і перекваліфікації кадрів», модератором якої був Віктор Олійник – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України обговорювались кроки, які необхідні, щоб освіта для дорослих мала законодавче підґрунтя, учасники ділились досвідом створення належних умов для організації підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних кадрів.

Під час форуму було підписано угоду про співпрацю між організаторами заходу НАПН України та представниками Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV-International) та організована прес-конференція. У приміщенні Президії НАПН України діяла виставка, присвячена Міжнародним дням освіти дорослих в Україні, до участі в якій буде залучено заклади системи ППО з презентаціями творчих здобутків педагогічних колективів та науковців.

Досвід роботи організацій і закладів у галузі освіти дорослих в Україні, надихає започаткувати традицію проведення Тижня освіти дорослих і в нашій області та обласних заходів з цього напряму.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new