Звіт про проведення науково-практичного семінару-тренінгу «Гендерна педагогіка в школі: теорія і практика»

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 27 жовтня 2010 року спільно з Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні, Сумським гендерним ресурсним центром СумДУ, лабораторією гендерних досліджень СДПУ ім. А.С.Макаренка та за підтримки ПРООН в Україні 27 жовтня 2010 року було проведено науково-практичний семінар-тренінг для керівників ЗНЗ області на тему «Гендерна педагогіка в школі: теорія і практика». 
             Мета семінару: розкрити зміст, специфіку, соціально-правові, психолого-педагогічні та організаційно-методичні аспекти ґендерної політики в Україні.
 Учасниками семінару стали 18 керівників загальноосвітніх навчальних закладів м. Суми, м. Лебедин, м. Конотоп та Сумського, Ямпільського, Білопільського, Конотопського, Недригайлівського, Буринського районів.
В рамках семінару було проведено:
-       презентації:
-       Основи теорії гендеру
Луценко Олена Анатоліївна, к.ф.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та гендерних студій інституту педагогіки і психології СДПУ ім.А.С.Макаренка, зав. лабораторією гендерних досліджень.
-       Гендерний портрет Сумської області
Світайло Ніна Дмитрівна, к. ф. н., доцент, завідувач кафедри політології, соціології та психології СумДУ, директор Cумського ґендерного ресурсного центру.
-       тренінг «Гендерний аналіз навчальної літератури», тренери:
Луценко Олена Анатоліївна, к.ф.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та гендерних студій інституту педагогіки і психології СДПУ ім.А.С.Макаренка, зав. лабораторією гендерних досліджень;
Полякова Ольга Михайлівна, к.п.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та гендерних студій інституту педагогіки і психології СДПУ ім.А.С.Макаренка;
-       тренінг «Гендерні стереотипи в суспільстві та управлінні», тренери:
Костенко Андріана Миколаївна, к. політ.н., ст. викл. кафедри політології, соціології та психології СумДУ, керівник Cумського ґендерного ресурсного центру;
Колісник Людмила Олексіївна, фахівець психологічної служби СумДУ.
-       інтерактивні модулі:
-       Гендерна система і  дискримінація
Подліняєва Оксана Олександрівна, завідувач сектору науково-дослідної роботи КЗ СОІППО.
-       Гендерний компонент в педагогічній професії
Клочко Оксана Миколаївна, викладач кафедри теорії та методики вищої професійної школи Сумського ОІППО.
-       Методика запровадження гендерної освіти в школі
 Ніколаєнко Світлана Петрівна, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Сумського ОІППО
Луценко Світлана Миколаївна, в.о. проректора з наукової роботи КЗ СОІППО
Подліняєва Оксана Олександрівна, завідувач сектору науково-дослідної роботи КЗ СОІППО
Телеконференція «Гендерна політика в Україні» (Суми-Київ) з координатором проекту «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» Кобилянською Л.С.

По завершенню семінару на засіданні круглого столу учасниками були обговорені проблеми та труднощі впровадження гендерних знань в систему середньої освіти, прийнято рішення про необхідність подальшої роботи по впровадженню принципів гендерної рівності у навчально-виховний процес ЗНЗ області та про організацію подібних семінарів-тренінгів для педагогічних працівників.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new