Створення сприятливого навчального середовища

вкл. .

MetodSOIPPO25 листопада 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася конференція «Попередження насильства щодо дітей та створення безпечного, доброзичливого та вільного від насильства середовища в навчальних закладах», що проходила за пропозицією Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України». У роботі конференції взяла участь Марухина І.В., завідувач навчально-методичного центру психологічної служби Сумського обласного інституту післядипломної освіти.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Середницька А.Д., начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерстві освіти і науки України. Питанню організації роботи з розв’язання проблеми насильства у загальноосвітніх навчальних закладах було присвячено першу сесію конференції. Питання формування у дітей навичок безпечної поведінки під час другої сесії було висвітлено Цюман Т.М., головою правління Українського фонду «Благополуччя дітей».

Останнім часом особливого поширення у шкільному середовищі набули булінг та кібербулінг (насилля з використанням цифрових технологій). З результатами міжнародних досліджень з цього питання присутніх ознайомили соціологи Інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка Нахабич Н.М. та Шведова А.В.

Цікавою та корисною для присутніх виявилася інформація щодо звернень на Національну гарячу лінію з питань щодо насильства, надана Кривуляк А.О., директором департаменту національних гарячих ліній ГО «Ла Страда-Україна». Аналіз звернень яскраво свідчить, що основними проблемами, з яких звертається учнівська та студентська молодь, є переживання психологічного насильства, комплексного насильства, духовно-релігійного насильства тощо. Протягом року збільшилася кількість дзвінків від дітей, що зазнали психотравми внаслідок військових дій; дівчаток, які займаються шрамуванням; дітей віком від 10-12 років щодо вчинення суїциду.

Питанню профілактики і вирішенню конфлікту з використанням медіації було посвячено виступ Андреєнкової В.В., директора департаменту профілактики, освіти та медіації ГО «Ла Страда-Україна».

Підводячи підсумок конференції, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Березіна Н.О. зазначила, що суспільство вимагає змін, нових підходів у роботі педагогічних колективів щодо створення безпечного, доброзичливого та вільного від насильства освітнього середовища. І ці зміни мають розпочинатися з вчителя, адже коли змінюється вчитель, змінюється і школа.

По закінченню конференції учасники отримали методичні матеріали.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new