Освітленими шляхами пам’яті у майбутнє

головна resultОдин у другого питає,

Нащо нас мати привела?

Чи для добра? Чи то для зла?

Нащо живем? Чого бажаєм?

Тарас Шевченко

Тернистий шлях до свободи для нас, українців, був і є сповненим трагедій, звершень, волі і жаги. Історія, у своєму динамічному розвитку, відкриває нові факти, що кардинально змінюють наші уявлення. Цього року Інститут національної пам’яті оприлюднив документи про масові протести і виступи українського селянства проти сталінської колективізації, що передували геноциду нації – штучному голодомору. То був своєрідний український Майдан 1930 року – відповідь на суцільну колективізацію, розкуркулення, закриття церков.

Антиколгоспні, антирадянські виступи почалися на Волині й Поділлі, згодом перекинулися на Одещину. У березні 1930 року повстала Харківщина і Прилуччина. Особливою напругою відзначались заворушення у тодішній Сумській окрузі. Збройним опором супроводжувалися масові селянські виступи у селах Тернівського району. Справжні бої з загонами міліції відбулися у селах Дмитрівка, Суховерхівка, слободі Супрунівка. Упродовж березня на Роменщині діяв селянський повстанський загін чисельністю до 20 осіб, озброєних гвинтівками і дробовиками. Згодом чисельність повстанців зросла до 200. Цей загін ідейно й організаційно був пов'язаний із селянською повстанською організацією отамана Луки Клітки, що діяла на території Роменщини і Прилуччини під гаслами відновлення УНР.

Збройні сутички із загонами ДПУ на Роменщині тривали до кінця липня. Тільки у березні 1930 року зафіксовано 2945 масових селянських виступів і повстань, заворушення охопили всю територію України. Упродовж усього 1930 року ДПУ зафіксувало 4098 масових селянських виступів.

Сталінська суцільна колективізація була зірвана. Придушення виступів відбувалося з залученням каральних загонів, кулеметів і гармат. Були депортовані 150 тисяч «куркулів» і 170 тисяч засуджених «за злочини» на селі. У лютому-березні 1932 року почалася по Україні нова хвиля селянських протестів. Сталінсько-більшовицький режим зрозумів, що упокорити Україну можна тільки війною – голодом і він знову прийшов у колгоспи…

День прийдешній для нашої країни складний, проте сонячний і сповнений надій. Колектив Сумського ОІППО на чолі з в.о. ректора І.А. Медведєвим зібрались, щоб запалити свічку пам’яті в ім’я невинно загиблих душ.

У холі інституту – символічний колосок із свічок. Рушники, окраєць хліба, горнятко із жменькою зерна, що в ті дні могли врятувати від голоду українську родину. Хвилина мовчання за загиблими… Запалення свічок під звук сопілки, що пронизує свідомість болем. Символічно першу свічку запалює Ганна Павлівна Телевна, методист з передового педагогічного досвіду, як наймудріший член колективу.

Ігор Анатолійович Медведєв згадує розповіді бабусі про те, що голоду був штучний. І в згадках кожного з присутніх – свої родинні історії, страшні спогади виморювання нації.

Ірина Віталіївна Удовиченко, проректор з науково-педагогічної роботи інституту, презентувала виставку робіт обдарованої учнівської молоді «Голодомор 1932 – 1933 рр. Україна пам’ятає», підготовлених до Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт. Також проректор відмітила своєчасне написання історичних довідок, розробку методичних рекомендацій та історичних уроків пам’яті методиста історії Трет’якової Олени Василівни.

Адміністрація та профспілковий комітет на чолі з Медведєвим І.А. та Перлик В.В., дякують старшому викладачу кафедри педагогіки інноваційних технологій Юрію Васильовичу Пятаченку, методисту з передового педагогічного досвіду Ганні Павлівні Телевній, сопілкарю і педагогу Сергію Михайловичу Савченку за підтримку, оформлення та реалізацію заходу.

Акції у Сумському ОІППО стають доброю традицією єднання та зміцнення колективного духу. І ще раз, беззаперечно, стверджують – не знищені 1933-го – непереможні сьогодні!

P1010246 result P1010273 result
P1010277 result
P1010324 result

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO