Goethe-Institut у Сумському ОІППО – крок до нової якості викладання іноземної мови
Стрімкий розвиток євроінтеграційних процесів в Україні ще раз доводить значимість вивчення іноземних мов учнями наших шкіл, і більше того – однієї мови стає замало. Інновації, запропоновані Міністерством освіти і науки України, що стосуються обов’язкового вивчення двох іноземних мов не були позитивно сприйняті всіма учасниками навчального процесу. Педагогічний загал виявився не готовим до якісного надання освітніх послуг з вивчення другої іноземної мови. У свою чергу учнівська спільнота була не однозначною у своїх міркуваннях щодо ще однієї мови, віддаючи їй другорядну роль.
Як же зробити процес навчання іноземній мов захопливим і цікавим, стимулюючим до самоосвіти і саморозвитку? Як вчителю розвити активну мотивацію? На ці й інші питання шукають відповідь учасники методико-дидактичного семінару, учителі німецької мови Сумської області. П’ятиденний захід проводить Goethe-Institut в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України.
Не зважаючи на те, що розпочався семінар у вихідний – 8 листопада, день виявився досить плідним на отримані знання, вміння та емоції.
Мультиплікатор заходу – пані Вікторія Щербакова захопила своїм ентузіазмом й активністю усіх учасників, ні один учитель не залишився осторонь від інтерактивного насиченого навчання. На кінець першого дня усі наявні дошки в аудиторії були заповнені різнокольоровими листками з практичними завданнями, а учасники – втомлені й щасливі водночас ділились лише позитивним емоціями.
Продовжили роботу 9 листопада, і знову із самісінького ранку в активних вправах, задіявши фантазію та ентузіазм, працювали як над собою, так і над формами роботи з учнями.
Теми семінару, який триватиме до 12 листопада включно, наступні: «Країнознавчий аспект на заняттях німецької мови», «Особливості планування занять» та «Підготовка учнів до іспитів на рівнях А1-В2».
Учасники семінару одноголосно погоджуються в одному – захід викликає неймовірний захват! Це могутній поштовх для поліпшення роботи на місцях – у школах. І для кожного, звичайно, інноваційний професійний прорив.
Тож слідкуватимемо за колегами і надалі, а усі події, що відбуваються на семінарі висвітлюватимемо на нашому сайті.