Він не міг не співати
24 січня 2014 року в Лебедині пройшли урочистості, присвячені 120 річниці з дня народження Івана Никифоровича Стешенка (уродженця Лебедина, всесвітньо визнаного оперного співака).
Учасниками святкувань стали лебединські і сумські освітяни, студенти, науковці, краєзнавці. Святкування розпочалися з програми «Лебединські адреси Стешенка». Відкрила урочистості біля дому Стешенків начальник відділу культури і туризму Лебединської РДА Ганна Богомаз. Учасники відвідали Вознесенську церкву, в церковному хорі якої співав юний Стешенко.
Про роль родини Капністів у долі «лебединського соловейка» розповіла керівник краєзнавчого гуртка Лебединського районного будинку культури Людмила Бабич. Вона також провела ознайомлювальну подорож по капністівським історико-архітектурним перлинам Лебедина.
Будинок Стешенка
Експозиція присвячена Стешенку в Лебединському краєзнавчому музеї
Виступ Ганни Богомаз
Працівники місцевого краєзнавчого музею, спільно із творчим колективом будинку культури, підготували тематичну зустріч «Не співати він не міг», у якій взяли участь артисти самодіяльного театру «Орфей» (керівник Микола Корсун) солісти-вокалісти Сергій Касьянов і Сергій Антонченко, які виконали українські народні пісні і пісні із репертуару Івана Стешенка.
У виступі Юрія П’ятаченка була заторкнута тема «Тарас Шевченко у громадській діяльності і творчості Стешенка». Ним також був презентований буклет «Він не міг не співати (присвячений 120-річчю з дня народження митця), надрукований за підтримки ВД «Папірус».
"Музична вітальня" - виступ Людмили та Валентини Макарових.
Окрасою стешенківської зустрічі став виступ педагогів, доцентів Інституту мистецтв СумДПУ ім. А.С.Макаренка, заслужених діячів мистецтв України Людмили і Валентини Макарових. Вони є авторами книги досліджень про сторінки музичної культури Сумщини «Гармония времен», у якій один із розділів присвячений творчості Івана Стешенка. У виконанні Макарових (рояль і скрипка) прозвучали романси Миколи Лисенка і Сергія Рахманінова. Учасники зустрічі тепло згадували одного із перших дослідників життя і творчості Івана Стешенка лебединського музичного педагога і краєзнавця Василя Юдовича Бриля, бо матеріали його пошуків і колекцій склали основу музейної експозиції «Музична Лебединщина», що відкрита в тутешньому краєзнавчому музеї.
Юрій П’ятаченко, старший викладач
кафедри педагогіки та інноваційних технологій
Сумського ОІППО