ГЕЙТКІПНІГ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ В СИТУАЦІЇ СУЇЦИДАЛЬНОЇ КРИЗИ
За інформацією Цілодобової «гарячої лінії» із запобігання суїцидам Lifeline 7333, щомісяця до них надходить від 4 до 6 тисяч звернень по телефону чи в онлайн-чаті. Із них наразі майже 20% стосуються саме суїциду. Це актуалізує роботу щодо запровадження сучасних методів профілактики суїцидальних думок та намірів особистості в практику роботи спеціалістів психологічної служби.
З огляду на це 21 березня 2025 року навчально-методичним центром психологічної служби Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проведено вебінар для практичних психологів закладів позашкільної освіти «Застосування технології гейткіпінгу в ситуації суїцидальної кризи особистості».
Під час зустрічі Лариса КОНДРАТЕНКО, методист центру, ознайомила присутніх з одним із дієвих шляхів попередження самогубств, який наразі широко використовується у світі як метод надання першої кризової допомоги, – гейткіпінгом.
Учасники працювали в напрямку формування продуктивного ставлення до суїциду та потенційних суїцидентів, мали можливість обговорити міфи та факти щодо суїциду, насторожувальні ознаки суїцидальної поведінки; ознайомилися з алгоритмом розмови гейткіпера з людиною, яка має ризик самогубства; з ресурсами, до яких люди в суїцидальній кризі можуть звернутись з метою подальшої допомоги. По закінченню заходу фахівці отримали методичні матеріали.