26 ЛЮТОГО – ДЕНЬ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ
З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, відповідно до Указу Президента України від 26.02.2020№ 58/2020 «Про День спротиву окупації автономної Республіки Крим та міста Севастополь», 26 лютого в Україні встановлено День кримського спротиву російській окупації.
У цей день 11 років тому, 26 лютого 2014 року, небайдужі жителі Кримського півострова вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України, створюючи перешкоди окупантам і колаборантам, які намагалися офіційно оформити відрив півострова від України.
З метою формування в учнівства усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини, її патріотичною відповідальністю та відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.01.2025 № 71-р «Про затвердження плану заходів до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у 2025 році», Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує у закладах загальної середньої освіти, під час проведення тематичних заходів, використовувати єдиний візуальний стиль, комунікаційну рамку та меседжі, інформаційні матеріали, що розміщені на офіційному сайті Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за покликанням: https://ppu.gov.ua/crimea2024/.
Окрім того, з інформаційними матеріалами щодо 10-ої річниці від початку російсько-української війни можна ознайомитися на сайті Українського інституту національної пам’яті за покликанням: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/rosiysko-ukrayinska-viyna-istorychnyy-kontekst/informaciyni-materialy-do-10-oyi-richnyci-vid-pochatku-rosiysko-ukrayinskoyi-viyny.
З історією кримських татар, як корінного народу Криму, східноєвропейського тюркського народу, який історично сформувався у Криму, можна ознайомитися на сайті громадської організації Кримськотатарського Ресурсного Центру за покликанням: https://ctrcenter.org/uk/o-krymskih-tatarah.
Крим – це Україна!