«НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ В ОСВІТНІЙ СФЕРІ: ВИКЛИКИ, ЦІННОСТІ, ДОСВІД» – ГУРТУЄМО, ВИВЧАЄМО, ПРОПОНУЄМО

1 головнеЩорічно 19 лютого Україна відзначає День Державного Герба.

Під знаком Тризуба творили й обороняли наші прадіди Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х років ХХ ст. Зараз він на броні і на крилах, на патчах і в серцях воїнів Збройних Сил України. Тризуб – це сокіл Волі у польоті.

19 лютого 2025 року кафедра соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО утретє провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Національна безпека України в освітній сфері: виклики, цінності, досвід». Її націєцентрична та державотворча методологема була презентована доповідями за двома стратегічними напрямами:

  1. Концептуальні засади формування української ідентичності в освітньому процесі в час російсько-української війни;
  2. Національно-патріотичне виховання як складова національної безпеки України у вимірах Сумського хронотопу: пріоритети, цінності, досвід.

Доповіді та виступи науковців, освітян-управлінців і практиків, студентської та учнівської молоді були розгорнуті за двома тематичними панелями й за сімома секціями.  

Відкрив роботу науково-практичної конференції Юрій НІКІТІН, ректор Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук, професор. У виступі він окреслив проблематику, тематичне спрямування та мету заходу.

Пріоритетними  темами обговорення стали:

  • організаційно-методичне переосмислення та оновлення змісту, форм і засобів викладання предмету «Захист України»;
  • необхідність введення початкової загальновійськової підготовки як перший етап в системі підготовки громадян України до національного спротиву московському ворогові;
  • національні цінності та оборонна свідомість у фокусі освітянської політики і практики в час ведення гібридних воєн.

З доповідями на означену проблематику виступили науковці з Києва, Житомира, Хмельницького, Ніжина, Сум, військовики Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, освітяни з Маріуполя, Стрия, Кривого Рогу, Тернополя, усіх районів Сумської області, учні Сумської і Глухівської шкіл – слухачі МАН.

З особливими емоціями учасники зібрання сприйняли виступи освітян – практиків про діяльність шкільних осередків Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура») Стецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Сумської міської ради; про діяльність музею закладу освіти з військово-патріотичного виховання (ДПТН «Шосткинське вище професійне училище»), про діяльність учнівського наукового осередку з дослідження подвигу героїв-земляків (Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Глухівської міської ради).

Учасниками ІІІ Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Національна безпека України в освітній сфері: виклики, цінності, досвід» стали більше ста осіб, тих краян, для яких тема зібрання є світоглядним пріоритетом і потребою в консолідації українського громадянського суспільства задля збереження держави Україна. Для тих, кого Тризуб об’єднує і наснажує у вірі в Українську Перемогу!

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO