«НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ В ОСВІТНІЙ СФЕРІ: ВИКЛИКИ, ЦІННОСТІ, ДОСВІД» – ГУРТУЄМО, ВИВЧАЄМО, ПРОПОНУЄМО
Щорічно 19 лютого Україна відзначає День Державного Герба.
Під знаком Тризуба творили й обороняли наші прадіди Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х років ХХ ст. Зараз він на броні і на крилах, на патчах і в серцях воїнів Збройних Сил України. Тризуб – це сокіл Волі у польоті.
19 лютого 2025 року кафедра соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО утретє провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Національна безпека України в освітній сфері: виклики, цінності, досвід». Її націєцентрична та державотворча методологема була презентована доповідями за двома стратегічними напрямами:
- Концептуальні засади формування української ідентичності в освітньому процесі в час російсько-української війни;
- Національно-патріотичне виховання як складова національної безпеки України у вимірах Сумського хронотопу: пріоритети, цінності, досвід.
Доповіді та виступи науковців, освітян-управлінців і практиків, студентської та учнівської молоді були розгорнуті за двома тематичними панелями й за сімома секціями.
Відкрив роботу науково-практичної конференції Юрій НІКІТІН, ректор Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наук, професор. У виступі він окреслив проблематику, тематичне спрямування та мету заходу.
Пріоритетними темами обговорення стали:
- організаційно-методичне переосмислення та оновлення змісту, форм і засобів викладання предмету «Захист України»;
- необхідність введення початкової загальновійськової підготовки як перший етап в системі підготовки громадян України до національного спротиву московському ворогові;
- національні цінності та оборонна свідомість у фокусі освітянської політики і практики в час ведення гібридних воєн.
З доповідями на означену проблематику виступили науковці з Києва, Житомира, Хмельницького, Ніжина, Сум, військовики Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, освітяни з Маріуполя, Стрия, Кривого Рогу, Тернополя, усіх районів Сумської області, учні Сумської і Глухівської шкіл – слухачі МАН.
З особливими емоціями учасники зібрання сприйняли виступи освітян – практиків про діяльність шкільних осередків Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура») Стецьківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Сумської міської ради; про діяльність музею закладу освіти з військово-патріотичного виховання (ДПТН «Шосткинське вище професійне училище»), про діяльність учнівського наукового осередку з дослідження подвигу героїв-земляків (Глухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Глухівської міської ради).
Учасниками ІІІ Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Національна безпека України в освітній сфері: виклики, цінності, досвід» стали більше ста осіб, тих краян, для яких тема зібрання є світоглядним пріоритетом і потребою в консолідації українського громадянського суспільства задля збереження держави Україна. Для тих, кого Тризуб об’єднує і наснажує у вірі в Українську Перемогу!