Підготовка педагогів Сумської області до реалізації Державного стандарту базової середньої освіти у другому циклі базової середньої освіти: громадянська та історична освітня галузь
На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 24 жовтня 2024 р. № 525-ОД «Про підвищення кваліфікації керівних та педагогічних працівників Cумської області, які забезпечують реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти у другому циклі базової середньої освіти (базове предметне навчання) за кошти освітньої субвенції з державного бюджету у 2024 році» з 28 жовтня по 18 грудня 2024 року відбулися курси підвищення кваліфікації для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі, які реалізують Державний стандарт у другому циклі базової середньої освіти.
Навчання пройшли 331 педагог Сумської області. З них: 15 тренерів-педагогів, 311 учителів 7 класів закладів загальної середньої освіти, 5 педагогів, які беруть участь у пілотуванні реформи Нової української школи.
Тренерами на курсах підвищення кваліфікації були:
Драновська Світлана Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО;
Стукалова Тетяна Георгіївна, старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО;
Третьякова Олена Василівна, методист громадянської та історичної освітньої галузі, виховної роботи навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку КЗ СОІППО;
Дегтярьов Руслан Костянтинович, вчитель громадянської та історичної освітньої галузі Краснопільського ліцею №1 Краснопільської селищної ради сумської області.
У рамках курсів підвищення кваліфікації вчителі громадянської та історичної освітньої галузі мали можливість отримати новітню інформацію щодо роботи з нормативно-правовими документами: закон України «Про освіту», Концепція Нової української школи, Державний стандарт базової середньої освіти, Типова освітня програма 5-9 класи, модельні навчальні програми; проаналізували особливості оцінювання на уроках предметів/інтегрованих курсів громадянської та історичної освітньої галузі; розглянули запропоновані МОН України моделі оцінювання здобувачів освіти у другому циклі базової середньої освіти; охарактеризували особливості викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів громадянської та історичної освітньої галузі у другому циклі базової середньої освіти.
Разом з тим, на курси були запрошені автори програм і підручників, які розкрили перспективи реалізації програм і підручників громадянської та історичної освітньої галузі. Пометун Олена Іванівна, головний науковий співробітник відділу суспільствознавчої освіти, доктор педагогічних наук, професор, член- кореспондент НАПН України, автор програм і підручників «Історія України», «Всесвітня історія» для 7–9 класів; авторський колектив у складі Бурлаки Олени Вікторівни, заступник директора з навчальної роботи, вчителя історії Городищенського економічного ліцею Черкаської області та Піскарьової Ірина Олександрівни, керівниці освітнього відділу Інституту «Ткума», які працюють над програмами та підручниками з «Історії України», «Всесвітньої історії» для 7–9 класів. Педагоги області мали можливість проаналізувати особливості реалізації Державного стандарту за допомогою програм та підручників, поспілкуватися з авторами, усвідомити якісні методологічні зміни у навчанні учнівства у другому циклі базової середньої освіти.
Команда, яка складалася із науковців, викладачів, методистів та педагогів-практиків, забезпечила якісне проведення курсів для учителів громадянської та історичної освітньої галузі. Заняття були проведені на високому науковому та методичному рівні.
Колеги, разом ми досягнемо успіху у реалізації Державного стандарту базової середньої освіти.