КРУГЛИЙ СТІЛ «РОЛЬ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА У ФОРМУВАННІ ОБОРОННОЇ СВІДОМОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ В КОНТЕКСТІ НУШ»

0111 грудня 2024 року, у 3945 день Національно-визвольної війни України супроти московії (від 20 лютого 2014 року) викладачами кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО спільно із слухачами курсів підвищення кваліфікації був проведений обласний круглий стіл «Роль освітнього середовища у формуванні оборонної свідомості та національної єдності в контексті НУШ». Його учасниками стали вчителі трьох груп різних спеціальностей, запрошені партнери – учасники освітньо-культурологічної програми «Перлини малої батьківщини»: бібліотекарі, журналісти, волонтери.

У виступах спікери представили ефективні практики з реалізації стратегії національно-патріотичного виховання і, зокрема, його нового напряму – формування оборонної свідомості. Закон України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» (13 грудня 2022 року № 2834-IX) визначає оборонну свідомість як «свідоме сприйняття та готовність громадянина до захисту незалежності і територіальної цілісності України, конституційних засад державного ладу, національних інтересів та суспільно-державних (національних) цінностей України».

Саме задля цього учасники освітнього процесу формують відповідні компетентності: захист української мови і культури; уміння фільтрувати джерела інформації, розвивати критичне мислення; уміння захищати правдиву інформацію; уміння аналізувати користь й уроки захисту цінностей держави, формування дискурсу звитяжця, воїна-спадкоємця ідей Роду і Слави! Згадаймо, що в козацькі часи визначальною для національної ідентичності була присяга «Або славу здобути, або дома не бути».

Цінний досвід десятирічної системної волонтерської діяльності був представлений у виступі вчительки Наталії Прядко. «Ваші думки стають Вашими словами, Ваші слова стають Вашими діями, Ваші дії стають Вашими звичками, Ваші звички стають Вашими цінностями, Ваші цінності стають Вашою долею», – це кредо життєтворчості Наталії Іванівни та її волонтерської спільноти.

Унікальний за змістом із залученням новітніх освітніх технологій і радісний за пафосом є подорожевий проєкт «Віртуальні екскурсії як засіб розвитку життєвих компетентностей учнів». З ним ознайомили учасників заходу вчителі із Сум Валентина Анохіна та її колега Людмила Носова. Символом єднання дітей, учителів, батьків стала рукомесницька іграшка-талісман Левеня із іменем Лео.

Глухівські освітяни Лариса Рубан та Ольга Соборова розгорнуто представили систему діяльності школи з національно-патріотичного виховання і зокрема про роль учнівського самоврядування у формуванні оборонної свідомості своїх однокласників.

Про залучення вчителів іноземної мови до ефективної реалізації міжнародних проєктів для підвищення професійної майстерності педагогів Сумської області розповіли талановиті освітянки Ніна Красилова та Інна Кривохижа.

У виступі педагога, майстрині народного мистецтва України з витинанки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, голови ГО «Арт крила» Любови Ярцової був презентований досвід інтеґрації освітньої і волонтерської діяльності з теми «Дитячі малюнки як унікальний інструмент, через який ми можемо заявити світу про Україну». Роботи вихованців Л. Ярцової були представлені восени 2024 року на виставці у Лондоні. Картини учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка експонувалися в Лондоні в головному офісі Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Усього на виставці Kids and Art for Ukraine представлені 36 робіт сум’ян. Цю виставку відвідав повноважний посол України в Великій Британії Валерій Залужний і записав звернення до юних сум’янок : «Ви неймовірно талановиті!»

Сумська ОУНБ є давнім другом нашого інституту. За засіданні круглого столу завідувач відділу наукової інформації та бібліографії Наталія Малус познайомила із оновленим сайтом обласної книгозбірні, сучасними інформаційними та комунікаційними ресурсами. Виступ Тетяни Легуші, головного бібліографа відділу краєзнавчої літератури та бібліографії, був присвячений презентації Календаря знаменних і пам’ятних дат Сумщини на 2025 рік.

Слово про побратима, історика, археолога і краєзнавця Юрія Коваленка виголосила журналістка Тетяна Голуб. Глухів’янин Ю. Коваленко – український науковець нової ґенерації, історик, археолог, учасник місії «Чорний тюльпан», краєзнавець, викладач, музикант, штаб-сержант Збройних Сил України, учасник російсько-української війни. Загинув у ході російського вторгнення в Україну в 2023 році.

Круглий стіл був зорганізований зусиллями викладачів кафедри соціально-гуманітарної освіти. Проведення такого заходу у форматі консультацій та обміну досвідом є пошуком ефективних ресурсів у міжгалузевій освітній інтеґрації, у формуванні діалогових майданчиків для популяризації учительського досвіду у реалізації концепції Нової української школи.

Учасники круглого столу висловлювали щиру подяку українським героям – воїнам Збройних Сил України, що тримають Україну на своїх плечах. Павло Вишебаба, поет і воїн, про побратимів сказав : «За мить як піти в атаку, ми молимось про спасіння. Якщо Бог і є, він носить форму мого покоління. Чи прийме він нас, хто знає. Святих серед нас немає. Дивіться, як ми лютуєм, як пристрасно ми кохаєм». Слава Україні! Героям Слава!

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO