ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
На вимогу часу та з метою обговорення актуальних питань компенсації освітніх втрат у закладах освіти 03 грудня 2024 року в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти була проведена регіональна конференція «Шляхи подолання освітніх втрат здобувачів освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти».
Завданнями конференції було обговорення напрямів організації шляхів подолання освітніх втрат для забезпечення розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти за умов безпеки та підтримки в освітньому процесі всіх його учасників.
Участь у конференції, яка відбувалася у формі круглого столу, узяли участь близько 200 освітян із різних куточків Сумської області.
У вітальному слові Сергія ГРИЦАЯ, проректора з наукової роботи Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидата педагогічних наук, доцента, було наголошено на напрямах роботи інституту з проблеми подолання освітніх втрат та на важливості завдань, визначених програмою конференції.
Модератором конференції виступила Лариса СЄРИХ, завідувач кафедри теорії і методики змісту освіти Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент.
Теми й виступи спікерів були актуальними та цікавими учасникам регіональної конференції, зокрема:
Лариса СЄРИХ, завідувач кафедри теорії і методики змісту освіти КЗ СОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, розкрила науково-методичні підходи до вимірювання та надолуження освітніх і навчальних втрат та розривів здобувачів освіти.
Вікторія ПЕРЛИК, старший викладач кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту КЗ СОІППО висвітлила питання освітніх втрат в закладах загальної середньої освіти та шляхів їх подолання з досвіду роботи Сумського освітнього хабу.
Юрій ТЕРЕЩЕНКО, начальник відділу освіти, молоді і спорту, культури та туризму Миропільської сільської ради Сумської області розкрив тему компенсації освітніх втрат учнів з досвіду роботи Миропільської сільської громади.
Світлана КОДА, доцент кафедри теорії і методики змісту освіти КЗ СОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, висвітлила різні аспекти ролі учителя у подоланні освітніх втрат, виявивши нові виклики та можливості.
Світлана ГОНЧАРЕНКО, директор закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 15, м. Суми, Тетяна ФРОЛОВА, директор Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Лебединської міської ради Сумської області та Галина БОНДАР, директор закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 Шосткинської міської ради охарактеризували компенсаційні дієві механізми подолання освітніх втрат у закладі загальної середньої освіти.
Кристина ПЕРЕТЯТЬКО, завідувач гуманітарно-оздоровчого відділу КЗ Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю поділилася власними здобутками з питання подолання навчальних втрат у гуртках закладу позашкільної освіти засобами проєктної діяльності.
Інструментарій вчителя образотворчого мистецтва як успішне подолання навчальних втрат вихованців з індивідуальними освітніми потребами презентувала Наталія КОРОТИЧ, учитель мистецтва КЗ Сумської обласної ради – Штепівський навчальний реабілітаційний центр Лебединської міської ради Сумської області.
Підбиття підсумків регіональної конференції відбулося на інтерактивній дошці, де учасники залишили свої інсайти, побажання та рекомендації.
Проведення конференції засвідчило, що сьогодні, продовжуючи працювати в умовах війни, педагогічні працівники формують унікальний педагогічний досвід із подолання освітніх втрат, надійно тримаючи освітній фронт.