ЛІНГВОСЕТ «ГОВОРІМО УКРАЇНСЬКОЮ!»
Ґанок – у багатьох культурах і традиціях є невід'ємною частиною житла чи споруди, позначає своєрідну платформу або майданчик, який служить місцем відпочинку, спілкування та спостереження за навколишнім середовищем.
Ґанок існує вже багато століть і виник у стародавньому світі як захист від погодних умов. Слово «ганок» походить від давньогрецького слова «stoas», що означає «навіс» або «передпокій». У давнину ґанок був частиною будівлі, яка захищала від снігу, дощу та пекучого сонця. Також він використовувався, як місце для зібрань і торгівлі.
У середньовіччі ґанки стали більш декоративними, із використанням багатої архітектури та розписів. У багатьох країнах, включаючи Україну, ґанки були символом багатства та статусу.
Ґа́нок (або рунду́к, присінки, присінок) – зовнішня прибудова (переважно, – крита) при вході до будівлі, у вигляді піднятого над землею майданчику перед дверима будинку, через яку здійснюється вхід і вихід із житлового приміщення. Може мати навіс, дашок на стовпах (такий ґанок також називається «присінками», «присінком»), огородження. Якщо дверний проріз розташований високо, то ґанок має сходи. Окрім практичної потреби (захист входу від атмосферних опадів) має і декоративну функцію – часто навіс, поруччя (перила) та інші частини ґанку виконуються з використанням різьблення або прикрашені в інший спосіб.