МЕТОДИЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «СИСТЕМА РОБОТИ РЕГІОНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ППО З ПОДОЛАННЯ ОСВІТНІХ ВТРАТ»
11 квітня 2024 року, як відповідь на запити регіональних координаторів НУШ, відбувся методичний онлайн-семінар «Система роботи регіонального закладу ППО з подолання освітніх втрат». Захід організовано Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно із закладами ППО.
Від Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти до роботи онлайн-семінару долучилися Юрій Нікітін, д.і.н., професор, ректор, Світлана Панченко, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, к. психол. н., доцент, координатор НУШ Сумської області, Світлана Луценко, к. з держ.упр., доцент, декан факультету підвищення кваліфікації та перепідготовки, координатор НУШ з базової освіти, фахівець з управління освітою.
На початку методичного онлайн-семінару відбулося обговорення програми освітнього онлайн-форуму «Регіональні заклади ППО – Новій українській школі», проведення якого заплановано на другу половину серпня 2024 року. Мета форуму – презентація освітянській спільноті, громадськості різних рівнів та владним структурам потужного науково-педагогічного та методичного потенціалу регіональних закладів ППО, який забезпечує реалізацію Концепції НУШ, системне підвищення кваліфікації вчителів і директорів Нової української школи, підготовку до роботи в умовах дистанційного й змішаного навчання, методичний супровід з подолання освітніх втрат тощо.
Під час роботи семінару відбувалась взаємодія учасників у робочих групах, передбачена для створення моделей подолання освітніх втрат, презентації систем роботи закладів із зазначеного питання, обмін кращими практиками, розгляд ефективних методик подолання освітніх втрат і підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану й запровадження дистанційного та змішаного навчання.
Напрацьовані матеріали з досвіду роботи регіональних ЗППО щодо подолання освітніх втрат у майбутньому презентуватимуться на офіційному сайті Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», що забезпечить доступ педагогам країни до кращих освітянських практик усіх регіонів України.
Учасники заходу підтвердили необхідність створення інтернет-спільнот фахівців ЗППО за освітніми галузями для постійного професійного спілкування з актуальних питань викладання шкільних предметів та прийшли до висновку про що в умовах складних викликів воєнного стану тільки спільними зусиллями можна забезпечити стабільне й ефективне функціонування регіональних закладів ППО.