Атестація – крок до професійного зростання

golovna1 вересня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 № 805 «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників». Обговоренню змін в атестації спеціалістів психологічної служби відповідно до вимог нового Положення було присвячено онлайн-нараду  «Нові стандарти атестації спеціалістів психологічної служби».

Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 22 вересня 2023 року. Його учасниками стали практичні психологи, соціальні педагоги закладів освіти області, психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників, представники органів управління освітою, керівники закладів освіти (усього 249 осіб).

Вітаючи учасників наради, Ірина МАРУХИНА, завідувач центру,  зауважила, що згідно з реформою НУШ,  атестація має піти в минуле, а її місце займе сертифікація, яка буде проходити раз на три роки. На сьогодні сертифікація є добровільною і стосується тільки вчителів початкових класів,  атестація ж є обов’язковою і проходить раз на п’ять років. А тому, щоб уникнути певних непорозумінь, варто якомога краще розібратися у питанні атестації з огляду на ті зміни, які очікують на спеціалістів психологічної служби закладів освіти вже у 2023/2024 навчальному році, щоб забезпечити всебічне та комплексне оцінювання діяльності практичних психологів та соціальних педагогів.

 Лариса КОНДРАТЕНКО, методист центру, проаналізувала основні загальні положення нормативного документа,  відмінності у підходах до атестації спеціалістів психологічної служби, акцентувала увагу на умовах присвоєння кваліфікаційних категорій, у тому числі в ситуації роботи за сумісництвом або переходу до іншого закладу освіти.

Учасники наради мали змогу також обговорити питання проходження власної атестації в поточному навчальному році.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO