Ділимось досвідом – практично-технологічна діяльність у роботі з обдарованими учнями
2013 рік в Україні – це Рік дитячої творчості. Заходи та події, що проводяться освітянами Сумщини, так чи інакше сприяють виявленню та підтримці талановитих та обдарованих дітей, створенню умов для творчого, інтелектуального, фізичного та духовного розвитку, організації змістовного дозвілля. І сьогодні, 6 листопада, у Сумському ОІППО відкрив свою роботу обласний науково-методичний семінар «Досвід проектно-технологічної діяльності у роботі з обдарованими учнями», що об’єднав роботу теоретиків – професорів, кандидатів наук, викладачів Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, викладачів, методистів Сумського ОІППО та практиків – учителів трудового навчання загальноосвітніх шкіл області.
«Сумщину можна розглядати як «Мекку» з трудового навчання» – з цих слів розпочав своє вітальне слово до учасників семінару в.о. ректора Сумського ОІППО Медведєв І.А. І справді, успіхи в олімпіадах та фахових конкурсах, призи та заслужені нагороди є найкращим підтвердження слів Ігоря Анатолійовича. Захід було розпочато в актовій залі інституту Удовиченко І.В., проректором з науково-педагогічної роботи СОІППО та Кореневою І.В., методистом, яка за організацію результативної участі команди учнів Сумської області в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання в 2013 році отримала з рук ректора Грамоту за професійну, фахову роботу.
Напрями роботи семінару окреслюють не тільки наукові засади проектно-технологічної діяльності, а й вивчення досвіду роботи учнів у гуртках, у контексті підготовки до олімпіад. Актуальним є розгляд питань, щодо застосування комп’ютерних технологій, як невід’ємних у житті сучасного учня, методу дизайнерської творчості у процесі пошуку оригінальних проектних рішень тощо.
Логічною крапкою у завершенні семінару стали майстер-класи, що вразили простотою й неймовірним рівнем естетичного задоволення від побаченого, зробленого своїми руками. Це і обробка шкіри, і оздоблення деревини геометричним різьбленням, скрапбукінг, виготовлення ароматизованого мила з наповнювачами.
Організатори та учасники семінару впевнені, що отриманий теоретичний та практичний досвід якнайкраще сприятиме освітній меті у плані всестороннього та багатогранного розвитку особистості кожної, без виключення, дитини.
Прес-служба Сумського ОІППО