Психологічний супровід дитини, яка пережила травму втрати
Війна прийшла в життя дітей з втратами та болем, залишаючи по собі руйнування та рани – тілесні та душевні. Щоб вистояти і відновитися, досить важливо, щоб дитина отримала своєчасну підтримку. Обговоренню питання психологічної підтримки дитини, яка пережила втрату, було присвячено рефлексивну зустріч спеціалістів психологічної служби системи освіти області.
Онлайн-зустріч, що відбулася 12 квітня 2023 року, проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у рамках реалізації регіонального проєкту «Завжди поруч». У заході взяли участь 345 практичних психологів та соціальних педагогів.
На початку зустрічі Ірина МАРУХИНА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, зауважила, що забезпечити захист та рутинний режим дитині, яка переживає втрату рідних, має не тільки сім’я, але й заклад освіти. А тому досить важливо, щоб практичні психологи, соціальні педагоги знали основні вимоги до надання психологічної підтримки такій дитині.
З основними типами втрат, реакціями, які спостерігаються у дітей під час горювання та скорботи, рекомендаціями для педагогів щодо підтримки дитини присутніх ознайомила Оксана ХОМИН, методистка обласного центру практичної психології і соціальної роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Спеціалісти познайомилися та практично опрацювали техніки «Енергія», «Найближче оточення», «Коло почуттів», які можна застосовувати при роботі з травмою втрати, переживанні почуття самотності.