ДБАЄМО ПРО ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я
Понад 300 днів Україна перебуває в правовому режимі воєнного стану. Попри небезпеку з боку Росії, українці у єдності продовжують обороняти усі фронти, зокрема й освітянський. Для підтримки кожного громадянина Міністерство освіти і науки України, у межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, надає поради та рекомендації.
Майже кожного тижня у більшість українських міст прилітають ворожі ракети або безпілотники. Між прильотами українці перебувають у стані «очікування» наступних атак. Щоби уникнути страху, панічних приступів чи навіть постравматичного синдрому (ПТРС), людям варто намагатися контролювати свій психоемоційний стан.
Для підтримки освітян і здобувачів освіти, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюють телеграм-канали «Підтримай дитину» (http://surl.li/eepio) та «Подбай про себе» (http://surl.li/daqcd), де педагоги та психологи надають актуальні поради та рекомендації.
Ознайомитися з інформацією про страх, як нормальну реакцію організму на небезпеку, можна, перейшовши за покликанням: http://surl.li/eepjk.
Інформацію про поради щодо контролю психоемоційного стану, надані Міністерством освіти і науки України (у межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки), розміщено на офіційному сайті комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у рубриці «Вчимося в умовах воєнного стану» (підрубрика «Поради методистів навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку»).