Незламний «Щедрик»
Цього року зимові свята Україна зустрічає за умов повномасштабного вторгнення Росії. Країна-агресор продовжує завдавати ракетних атак, метою яких є враження критичної інфраструктури України, прагнучи залишити українців без світла, тепла та зв'язку, а також намагається наступати по лінії фронту.
Проте є ті речі, що єднають українців. Одна із них – «Щедрик», мелодію яку знає увесь світ, яка робить нас, українців, часткою цього світу. Мелодія добра, надії, казки, дива.
Одним із символів Різдва у всьому світі є «Щедрик». Її виконують найвідоміші музиканти по всій планеті, вона звучить у фільмах та рекламі, її вистукують м’ячами баскетболісти NBA. Це – колядка Carol of the Bells, що приносить радість усім народам, які святкують Різдво.
Однак, у світі досі мало хто знає, що пісня має дохристиянське коріння і походить з України. Її автентична назва – «Щедрик». А музику, на основі прадавньої української мелодії, написав талановитий український композитор Микола Леонтович. Перш ніж стати символом Різдва, мелодія була хітом української дипломатії в Європі й навіть інструментом української боротьби за незалежність від Росії. 1919 року пісня уперше прозвучала у Празі, а 1922 року – у Нью-Йорку. І лише у 1936 році з’явилася на світ її англомовна версія – Carol of the Bells.
Більш детальну інформацію про історію створення «Щедрика» та покликання на відеоролики із записами «Щедрика» і «Carol of the Bells» у рубриці «Поради методистів навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку»