УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ МЕНЕДЖМЕНТУ ЯКОСТІ В УПРАВЛІННІ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ»
24 листопада 2022 року кафедрою менеджменту і методології освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти у режимі онлайн було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Використання технологій менеджменту якості в управлінні закладами освіти». Мета конференції – висвітлити актуальні теоретичні та практичні питання, які пов’язані з використанням технологій менеджменту якості в управлінні закладами освіти та визначити шляхи їх вирішення; об’єднати зусилля науковців і практиків щодо вдосконалення системи управління закладами освіти.
Пленарне засідання конференції відкрив Петровський О.М., директор Тернопільського ОКІППО, кандидат історичних наук, доцент, зосередивши увагу учасників заходу на нових викликах діяльності інституту в умовах воєнного стану та побажав плідної роботи.
Моравська Н. С., начальник управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області, висвітлила питання розбудови системи забезпечення якості освіти в умовах реформування галузі, а також використання інформаційно-аналітичної системи EvaluEd як цифрової технології управління і оцінювання освітніх та управлінських процесів, інструменту розбудови системи якості освіти та освітньої діяльності закладу освіти.
Із доповідями виступили: Ребуха Л. З., завідувач кафедри освітології і педагогіки Західноукраїнського національного університету, доктор педагогічних наук, професор, окреслила теоретичні основи професійної підготовки фахівців з управління закладами освіти та відзначила, що професійна підготовка фахівців в системі другої вищої освіти має спрямовуватися на формування фахових компетентностей; Матвійчук О. Є., доцент кафедри освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, висвітлила питання інформаційного супроводу професійного зростання керівників закладів загальної середньої освіти; Вітенко І. М., заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО, кандидат географічних наук, проаналізував організаційно-управлінські аспекти впровадження STEM-освіти в закладах загальної середньої освіти; Жук М. В., доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кандидат філософських наук, доцент, акцентував увагу на оптимізації управління закладом освіти в умовах сучасних викликів; Городецька О. В., доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук, презентувала учасникам конференції ефективні форми і моделі дистанційного та змішаного навчання.