ПРОГРАМА «ДІТИ ТА ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ» ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ СТРЕСОСТІЙКОСТІ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ
Особливості запровадження програми «Діти та війна: навчання технік зцілення» у практику роботи спеціалістів психологічної служби з метою підвищення стресостійкості учасників освітнього процесу обговорили під час онлайн-супервізії практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти області.
Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 16 листопада 2022 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У зустрічі взяли участь 46 спеціалістів.
Під час супервізії обговорено питання особливостей запровадження програми в умовах дистанційного та/або змішаного навчання, пошуку альтернативних шляхів її використання як способу надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу та підвищення їх резілієнтності. Особливу увагу було приділено проблемним питанням, зокрема, пошуку способів мотивування батьків щодо залучення дітей до тренінгової роботи, співпраці з педагогами, напрацювання шляхів контролю за самопочуттям дітей, долучених до тренінгової роботи, та напрацюванню шляхів їх вирішення.