11 листопада – Всесвітній день оригамі
Кожного року 11 листопада у всьому світі відзначається Всесвітній день оригамі, який запровадила Японська Асоціація оригамі в 1980 році. Це свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни – 11 листопада 1918 року. Символами цього свята стали птахи миру – білі журавлі. Згідно з повір’ям, зібравши «тисячу журавликів», можна домогтися здійснення заповітного бажання, душевного спокою, миру.
Оригамі (яп. 折り紙 орі – «складати», камі – «папір», тобто «складений папір») – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею, створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін оригамі відносять до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.
В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати складні фігури. З 1960-х років мистецтво оригамі почало активно поширюватись у всьому світі, з’явилися такі різновиди, як: модульне оригамі, кірикомі, чисте оригамі, складання мокре, за паттерном.
Перші спроби використовувати оригамі у педагогічній практиці в Європі пов’язують із ім’ям німецького гуманіста Фрідріха Вільгельм Август Фребеля (1792-1852). Наприклад, основи геометрії він пропонував вивчати не за допомогою циркуля, лінійки та деяких понять, а на прикладі фігур, що складаються з паперу.
Заняття оригамі особливо має значення для інтелектуального та творчого розвитку учнів. Виготовлення школярами виробів технікою оригамі: активізує процеси мислення; розвиває просторову уяву; сприяє розвитку художнього смаку, конструкторських здібностей, пам’яті, творчої фантазії, кмітливості; зменшує рівень тривожності, поліпшує психологічний стан, допомагає відволіктися від тривожних воєнних подій.
Із майстер-класом із виготовлення паперових журавликів – символом миру та добра, можна ознайомитися за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=SpoYIQrK-UE