ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Активність краєзнавців, об’єднаних у лабораторії, в 2022 році здійснюється як у межах традиційної для них наукової роботи, так і в специфічних умовах, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти нашої країни.
Наразі підготовлено низку рукописів до публікації у вітчизняних фахових виданнях і журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз даних. Зокрема, подано до друку статті історико-регіонального характеру: 1) «Проблеми обліку та збереження пам’яток культурної спадщини (на прикладі міського кладовища м. Суми)» (автори: Д. Кудінов, М. Михайліченко) – до журналу «Сумська старовина» (м. Суми, Україна); 2) «Нарис історії автомобільного руху початку ХХ ст. у м. Суми» (автор Д. Кудінов) – до журналу «Сумський історико-архівний журнал» (м. Суми, Україна); 3) «Ukraine becomes the 9th Country to sign the Artemis accords»: правові аспекти місячних амбіцій України» (автори: Д. Кудінов, М. Михайліченко) – до журналу «Приватне та публічне право» (м. Херсон, Україна).
В. Оліцьким здійснена підготовка до проведення ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Археологія Північно-Східної України: здобутки та перспективи», що має відбутися 27 травня цього року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Усіма членами науково-дослідної лабораторії історико-краєзнавчих досліджень (Д. Кудінов, М. Михайліченко, В. Оліцький, В. Цибка) підготовлено тези виступів для участі у ІX Всеукраїнській науково-практичній конференції «Суспільно-політичні процеси в Україні та світі: історія, проблеми, перспективи», що має відбутися 31 травня на базі кафедри історії Сумського державного університету.
З першого тижня Вітчизняної війни українського народу проти російської агресії члени науково-дослідної лабораторії долучилися до волонтерської діяльності: 1) поширено понад 5 тис. листівок із попередженням населення про наслідки від контакту із вибухонебезпечними пристроями та піхотними мінами (Д. Кудінов, М. Михайліченко, В. Цибка); 2) забезпечено звернення екіпажу патрульного катеру «Суми» ВМС ЗСУ до містян, які перебували в облозі; 3) здійснено акцію декорування контактних скульптур міста жовтою стрічкою на ознаку підтримки бойового духу сум’ян, територіальної оборони м. Суми та ЗСУ; 4) записано понад 30 передач для Українського радіо «Суми» (88.1 FM) на історичну, краєзнавчу та патріотичну тематику (спікери – Д. Кудінов, М. Михайліченко, В. Оліцький, А. Гончаренко, В. Нестеренко; ведучі – Д. Кудінов, Б. Майоров); 5) взято участь у спорудженні укріплень в районі військового містечка та сортуванні гуманітарних вантажів (Д. Кудінов, М. Михайліченко).