ЗАКЛАД ОСВІТИ – ОДИН ІЗ СОЦІАЛЬНИХ ІНСТИТУТІВ ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ
На цьому наголошено в рамках обласного онлайн-семінару «Взаємодія суб’єктів під час забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від домашнього насильства» для працівників центрів, закладів соціального обслуговування та фахівців, залучених до соціальної роботи, проведеного 9 квітня 2021 року.
Подолання й недопущення будь-яких проявів насильства щодо дітей як у закладі освіти, так і за його межами, є однією з актуальних проблем, що стоять перед сучасним українським суспільством. Ключову роль у справі захисту дітей від насильства мають відігравати структури, органи, установи, які б були спроможні забезпечити сьогодні соціальний захист таких дітей. Одним із соціальних інститутів захисту прав дітей є заклад освіти.
У роботі онлайн-семінару взяла участь Світлана ГАВРИЛЕНКО, методист навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, яка акцентувала увагу на нормативно-правових актах, що регламентують діяльність закладу освіти щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Також вона окреслила алгоритм дій закладу освіти в разі виявлення ознак чи фактів, що можуть вказувати на вчинення насильства щодо дитини в родині, зокрема, покрокові дії керівника закладу освіти, уповноваженої особи, яка здійснює невідкладні заходи реагування в разі виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб, спеціалістів психологічної служби.
Особливості надання соціальних послуг жертвам домашнього насильства розкрила соціальний педагог Сумського обласного Центру соціально-психологічної допомоги Галина КОНДРАТЕНКО.
Зацікавленість у присутніх викликав виступ «Правові аспекти запобігання та протидії домашньому насильству» Валентини ВОЛОБУЄВОЇ, заступника директора Обласного центру вторинної правової допомоги в Сумській області.
Спеціаліст громадської організації «Ліга сучасних жінок» Людмила ПОНОМАРЕНКО представила досвід та перспективи діяльності громадської організації з протидії домашньому насильству.
Захід сприяв глибшому усвідомленню проблеми соціального захисту дітей, зокрема, того, що важливою умовою ефективності роботи із зазначеного напрямку є налагодження співпраці з іншими суб’єктами, які також надають соціальну допомогу дітям, які постраждали від домашнього насильства.