Політика та практика викладання державної мови та мов національних меншин
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 27.09.2018 № 1/9-301, 10-11 жовтня 2018 року в місті Київ відбувся Всеукраїнський семінар з міжнародною участю з темою «Політика та практика викладання державної мови та мов національних меншин», у якому взяла участь Захарченко І.О., методист із зарубіжної літератури та мов національних меншин навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО.
Захід було організовано у рамках спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу, проекту «Зміцнення підтримки національних меншин в Україні».
Із побажанням творчого натхнення та плідної праці до учасників семінару звернувся Кононенко Ю.Г., директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, який виступив з доповіддю «Освіта представників національних меншин в умовах нової української школи».
У рамках роботи семінару були розглянуті питання:
-
Програми навчання та розвитку рідної мови та мови діалектів національних меншин з елементами національної культури в республіці Сербія (Божич В.В., радни –координатор інституту підвищення кваліфікації та розвитку освіти Республіки Сербія).
-
Реформування навчального плану предмета «Сербська мова як не рідна мова» (Догнар Олександр, учитель Сербської мови як не рідної мови в середній школі ім. Деже Костолан’ї м. Суботіца Республіка Сербія).
-
Організація навчального процесу національних меншин німецькою мовою в Румунії (Б’янке Греку, Герольд Херманн викладачі Національного колегіуму ім. Самюеля фон Брюкенталя, м.Сібу).
У роботі семінару взяли участь експерти Ради Європи, представники Міністерства освіти і науки України, керівники закладів освіти та педагоги з країн Європейського Союзу, які представили моделі організації навчання державною мовою і мовою національних меншин, що застосовуються у навчальних закладах Сербії та Румунії.
За результатами роботи учасники семінару отримали інформаційні матеріали щодо викладання державної мови та мов національних меншин в країнах Європейського Союзу.