Особиста гідність – безпека життя
З метою реалізації плану заходів з виконання Державної соціальної програми з протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 111, Міністерством освіти і науки України спільно із Українським фондом «Благополуччя дітей» 20-21 червня 2017 року проведено в м. Київ конференцію з обміну досвідом роботи серед освітян щодо впровадження у загальноосвітніх навчальних закладах програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». У роботі конференції взяла участь Растроста А.Б., методист навчально-методичного центру психологічної служби Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
У рамках конференції здійснено аналіз тенденцій та викликів щодо проблеми торгівлі людьми, проведено презентацію досвіду впровадження програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в інститутах післядипломної педагогічної освіти Волинської, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Рівненської та Чернігівської областей.
Учасники конференції ознайомилися з алгоритмом роботи з дітьми, які опинися в ситуації булінгу, акцентували важливість просвітницької роботи з дітьми щодо попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації у площині формування навичок безпечної поведінки.
У 2016-2017 навчальному році Сумська область також долучилася до впровадження програми. Протягом року методистами навчально-методичного центру психологічної служби Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено 4 семінари для практичних психологів, соціальних педагогів щодо ознайомлення з програмою, особливостями роботи за програмою з різними категоріями дітей. Програма впроваджувалася в загальноосвітніх навчальних закладах м. Охтирка, Суми, Шостка, Конотопському, Кролевецькому, Краснопільському, Сумському районах. Досвід роботи за програмою загальноосвітніх закладів м. Охтирка представлено на нараді методистів із психологічної служби.
Впровадження в навчальних закладах програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» сприяє самопізнанню, самореалізації, самоствердженню і самовдосконаленню особистості, розвитку в учнів навичок відповідальної і водночас безпечної поведінки, умінь адекватного прийняття рішень у різноманітних життєвих ситуаціях, формуванню громадянської позиції молоді.