Дидактико-методичне забезпечення викладання хімії за Державним стандартом загальної середньої освіти
Відповідно до річного плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2017 рік, 16 травня відбулося п’яте засідання обласної творчої групи «Дидактико-методичне забезпечення викладання хімії за новим Державним стандартом загальної середньої освіти».
У роботі обласної творчої групи за темою «Розробка дидактико-методичного забезпечення викладання хімії в 9 класі за Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти» узяло участь 10 учителів хімії із 10 районів і міст області, а саме: Буринського (Крупський М.В.), Конотопського (Повидиш Т.П.), Кролевецького (Івашина Н.В.), Лебединського (Римар В.М.), Охтирського (Михайленко І.В.), Путивльського (Євдощук Г.А.), Тростянецького (Романенко І.І.) районів та міст Суми (Дубина С.В.), Лебедин (Пархоменко О.В.), Охтирка (Рубан О.А.).
П’яте засідання членів обласної групи було присвячене аналізу результатів апробації дидактичних матеріалів для учнів 7 та 8 класів. Учителі хімії, разом із Метейко А.В., методистом з хімії навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, та Коростіль Л.А., доцентом кафедри дошкільної та шкільної освіти Сумського ОІППО, к.пед.н., проаналізували кожне завдання за критеріями: розуміння учнями формулювання поставлених запитань та завдань, відповідність вимогам державного стандарту, відповідність змісту параграфів підручників, адекватність виділеного часу на виконання, об’єктивність їх оцінювання.
Друге питання, яке розглядалося в рамках засідання, було присвячено організації та плануванню роботи щодо розробки дидактичних матеріалів для учнів 9 класу з тем: «Розчини», «Хімічні реакції», «Початкові поняття про органічні сполуки» та «Узагальнення знань з хімії».
За підсумками п’ятого засідання обласної творчої групи вчителів хімії було надано методичні рекомендації щодо подальшої роботи над розробкою дидактичних матеріалів до поурочного контролю знань, узагальнюючих блок-схем за програмою 9 класу.