Осучаснені просторово-матеріальні складові шкільного навчального кабінету фізики як умова забезпечення якості природничої освіти
1 березня 2017 року на базі Сумського ОІППО відбувся позаплановий обласний семінар «Осучаснені просторово-матеріальні складові шкільного навчального кабінету фізики як умова забезпечення якості природничої освіти».
Мета заходу – ознайомити вчителів фізики з вимогами до матеріально-технічного обладнання кабінету фізики в загальноосвітніх навчальних закладах державної та комунальної форми власності.
На заході були присутні представники всіх районів та міст Сумської області (окрім представників Кролевецького, Середино-Будського районів та м. Глухів), територіальних громад (Березівської сільської ради Глухівського р-ну, Бездрицької та Нижньосироватської сільських рад Сумського району, Миколаївської селищної ради Білопільського району, Заводської сільської ради Великописарівського району), Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка, Сумської обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей Сумської обласної ради у загальній кількості 33 особи.
З вітальним словом до учасників семінару звернулася проректор Сумського ОІППО Удовиченко І.В., яка актуалізувала питання осучаснення просторово-матеріальних складових шкільного навчального кабінету фізики.
У ході семінару учасники ознайомилися з вимогами до засобів навчання та навчального обладнання, зазначеними в Типовому переліку засобів навчання та обладнання навчального й загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх, зокрема, кабінетів фізики (Карпуша В.М., методист з фізики та астрономії СОІППО), організацію безпечного освітнього простору кабінету фізики та роботи з учнями щодо безпеки життєдіяльності під час проведення навчально-виховного процесу (Прядко О.В., інженер з хорони праці НМЦ ПТО у Сумській області).
Жвавий інтерес у присутніх викликала презентація лабораторного та демонстраційного обладнання з фізики Житомирського публічного акціонерного товариства «Електровимірювач». Завідувач лабораторією підприємства Острогляд І.В. продемонстрував цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс для кабінету фізики, набори навчальних приладів для лабораторних робіт з усіх тем навчальних програм з фізики основної та старшої школи, розповів про їх конструктивні переваги.
За результатами семінару учасники отримали методичні рекомендації.