Обласний семінар-практикум із «Захисту Вітчизни»
Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2017 рік, 16 січня на базі Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 відбувся обласний семінар-практикум з теми «Формування предметної компетентності учнів у процесі вивчення теми «Домедична допомога в умовах бойових дій» предмета «Захист Вітчизни».
Мета заходу – відпрацювання прийомів з теми «Домедична допомога в умовах бойових дій»: транспортування «поранених» з поля бою; зупинка кровотечі; накладання первинних пов’язок та джгута для зупинки кровотеч, шин при переломах кісток і пов’язки.
У роботі семінару взяли участь 17 учителів предмета «Захист Вітчизни» з: Білопільського, Буринського, Великописарівського, Глухівського, Конотопського, Лебединського, Липоводолинського, Охтирського, Роменського, Тростянецького, Шосткинського районів, міст Суми, Конотоп, Ромни, Охтирка, Лебедин.
Відкрила семінар, ознайомила учасників з програмою роботи, розкрила питання особливостей методики викладання теми «Домедична допомога в умовах бойових дій» предмета «Захист Вітчизни»
Сукачова Н.М., методист з національно-патріотичної роботи та «Захисту Вітчизни» Сумського ОІППО.
Із порядком проведення призову у 2017 році ознайомив Олейник А.В., спеціаліст відділу комплектування та призову Сумського обласного військового комісаріату, старший лейтенант.
Козловський І.В., представник Комітету національної безпеки України, провів для присутніх майстер-клас «Надання домедичної допомоги в секторі обстрілу. Зупинка кровотечі з ран шиї, тулуба, кінцівок за допомогою спеціальних джгутів. Надання допомоги в секторі укриття. Зупинка кровотечі з рани тулуба за допомогою гемостатичних засобів. Зупинка кровотечі з рани кінцівки за допомогою спеціальних перев’язувальних пакетів. Введення знеболювальних засобів за допомогою шприца-тюбика. Проведення серцево-легеневої реанімації».
Козловський І.В., представник Комітету національної безпеки України та Богданов В.В., студент 5-го курсу медичного інституту СумДУ провели тренінг виконання прийомів: зупинка кровотечі з рани тулуба за допомогою гемостатичних засобів; зупинка кровотечі з рани кінцівки за допомогою спеціальних перев’язувальних пакетів; введення знеболювальних засобів за допомогою шприца-тюбика; проведення серцево-легеневої реанімації; транспортування «пораненого» з поля бою.
Для організації та проведення уроків з теми «Домедична допомога в умовах бойових дій» учасники обласного семінару-практикуму отримали методичні рекомендації та мультимедійнупрезентацію.