Науково-дослідна діяльність в організації навчально-виховного процесу з біології, природознавства, екології, предмету «Рідний край»
7-8 вересня 2016 року, відповідно до плану роботи Сумського ОІППО, на базі Середино-Будської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів №1 Середино-Будської районної ради, Деснянського біосферного резервату, Деснянсько-Старогутського національного природного парку, відбувся обласний науково-практичний семінар за темою: «Науково-дослідна діяльність в організації навчально-виховного процесу з біології, природознавства, екології, предмету «Рідний край».
Мета семінару: ознайомити учасників семінару з ефективними шляхами реалізації науково-дослідної діяльності в організації навчально-виховного процесу з біології, природознавства, екології, предмету «Рідний край».
У роботі науково-практичного семінару взяли участь 25 педагогів (методистів біології, екології, природознавства; керівників методичних об’єднань учителів біології, екології, природознавства, предмету «Рідний край»; учителі загальноосвітніх навчальних закладів).
Відкрила роботу науково-практичного семінару та виконувала функції модератора проректор з науково-педагогічної та методичної роботи КЗ Сумський ОІППО, к.пед.н., доцент Удовиченко І.В.
За системну співпрацю з Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та з нагоди Дня методиста (відбувся 03.09.2016) Гуленок Л.В., завідуючій методичним кабінетом відділу освіти Середино-Будської райдержадміністрації була вручена подяка від Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Перша частина науково-практичного семінару (7 вересня) була присвячена актуальним питанням впровадження науково-дослідної діяльності в навчально-виховний процес:
-
«Використання природних ресурсів Середино-Будського району в забезпеченні сучасної якісної освіти» (Черепньова О.В., заступник голови Середино-Будської райдержадміністрації);
-
«Особливості управління навчальними закладами на етапі оновлення змісту освіти: науково-дослідна діяльність» (Мишкіна Т.М., начальник відділу освіти Середино-Будської райдержадміністрації);
-
«Технологія організації науково-дослідної діяльності педагогічних кадрів. Роль та завдання методичного кабінету» (Гуленок Л.В., завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Середино-Будської райдержадміністрації);
-
«Освіта без кордонів: партнерство в організації середовища життєтворчості» (Удовиченко І.В., проректор з науково-педагогічної та методичної роботи КЗ Сумський ОІППО, к.пед.н., доцент);
-
«Умови успішної участі учнів у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з екології» (Голубенко Т.С., методист з біології, екології та природознавства КЗ Сумський ОІППО; Котькало Є.С., учитель біології Великочернеччинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради)
-
«Співпраця школярів з Радою Європи та з Європейським Союзом у проекті «Смарагдова мережі» (Литовка В.В., учитель біології Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 м. Ромни, учитель-методист, експерт ради Європи проекту «Смарагдова мережа»);
-
«Можливості використання методу профілювання у формуванні в учнів цілісного світосприйняття» (Удовиченко В.В., доцент кафедри географії України КНУ ім. Тараса Шевченка, к.геогр.н.);
-
«Екологічні проекти – шлях до всебічного й гармонійного розвитку особистості» ( Козлова Н. А., учитель біології та екології Середино-Будської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступені № 1 Середино-Будської районної ради).
Протягом першого дня роботи семінару було презентовано екологічний проект Нємцевої Марини, учениці 11 класу Середино-Будської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені № 1 Середино-Будської районної ради за темою «Вивчення самовідновлення дуба звичайного в лісопарку Мирщина».
Другий день роботи науково-практичного семінару (8 вересня) передбачали роботу у Деснянсько-Старогутському національному природному парку та Деснянському біосферному резерваті.
З основами наукових досліджень учасників ознайомив Панченко С.М., старший науковий співробітник Деснянсько-Старогутського національного природного парку, доцент, к.б.н., провівши ботанічну екскурсію стежками парку.
Естафету продовжив Галущенко С.В., науковий співробітник Деснянсько-Старогутського, який ознайомив з методикою та специфікою спостережень за міграцією птахів на півночі Сумської області.
Тренінгові вправи на екологічній стежині провела з учасниками заходу Коваленко О.М., фахівець з екологічної просвіти Деснянсько-Старогутського національного природного парку.
Під час «круглого столу» з підбиття підсумків науково-практичного семінару учасники отримали методичні рекомендації.
Усі учасники заходу відмітили його науковий зміст, вдало побудовану організацію практичної частини, доцільність проведення таких заходів у майбутньому.
Мультимедійні презентації Удовиченко І.В. та Голубенко Т.С. додаються.