Міжнародна практична конференція «Сучасна сім'я. Профілактика ризикованої поведінки»
27-28 квітня 2016 року, за ініціативи Українського фонду «Благополуччя дітей», у партнерстві з Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, у м. Київ відбулась Міжнародна практична конференція «Сучасна сім'я. Профілактика ризикованої поведінки» за участю Давидової Ю.І. – методиста з організаційно-виховної та гурткової роботи навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Каленик О.В. – методиста по роботі з обдарованою учнівською молоддю навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Конференція була присвячена питанням удосконалення системи роботи з дітьми та батьками засобами впровадження профілактичних заходів, зорієнтованих на посилення потенціалу сім'ї у формуванні навичок безпечної поведінки.
Розпочалась конференція словами привітання від організаторів та почесних гостей. Кулеба М., уповноважений Президента України з прав дитини виступив з доповіддю «Дитина, сім'я, держава: точки дотику». Павловський А., тренер, психолог, психотерапевт, член Європейської асоціації короткострокової терапії ЕВТА (Латвія) ознайомив з профілактичною роботою в освітніх установах: визначення, класифікація, принципи профілактичної роботи. Шеламкова А., психолог Українського фонду «Благополуччя дітей» провела тренінг «Без ляпасу: як з любов’ю та повагою визначити для дитини кордони». Гулак І., Дрізо В., представники Подільського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розповіли про мінімізацію травматизації дітей в процесі та після розлучення батьків. Петрановська Л. Джеймс Хілл, консультативний психолог США провів тренінг «Особливості підтримки дітей і їх сімей в ситуації домашнього насильства».
У фокусі роботи конференції були висвітлені профілактичні програми, що впроваджуються в умовах навчальних закладів та під час безпосередньої роботи з сім'єю силами фахівців соціальної сфери і представників громадських організацій.
За результатами учасники конференції отримали тематичні методичні рекомендації.