Формування навчально-пізнавальної компетентності учнів на уроках географії та в позакласній роботі з економіки
Відповідно до плануроботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2016 рік, 20-21 квітня 2016 рокуна базі Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 та Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Кролевецької районної ради відбувся обласний семінар учителів географії та економіки «Формування навчально-пізнавальної компетентності учнів на уроках географії та в позакласній роботі з економіки».
Мета заходу – пошук нових підходів, методів, прийомів навчання; поширення передового педагогічного досвіду; розробка практичних рекомендацій застосування новітніх технологій у формуванні навчально-пізнавальної компетентності учнів.
У заході взяли участь учителі географії та економіки з Білопільського, Буринського, Глухівського, Конотопського, Краснопільського, Кролевецького, Липово-Долинського, Путивльського, Середино-Будського, Тростянецького, Шосткинського районів та міст Глухів, Конотоп, Лебедин, Суми, Шостка (у загальній кількості 19 осіб).
Привітав учасників семінару Масалига С.В., начальник відділу освіти Кролевецької райдержадміністрації.
Ознайомив учасників з програмою роботи, виступив з доповіддю «Формування навчально-пізнавальної компетентності учнів на уроках географії та в позакласній роботі з економіки» Попов В.Д., методист географії та економіки Сумського ОІППО.
У ході проведення семінару презентовано досвіди роботи:
Шепетун О.В., учителя географії Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Кролевецької районної ради, – «Сучасні форми роботи з обдарованими дітьми на уроках географії та в позакласний час»; Мамай В.Ф., учителя економіки Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Кролевецької районної ради, – «Формування економічної компетентності старшокласників шляхом впровадження інноваційних проектів у позакласній роботі».
Учасники семінару ознайомились з діяльністю районної громадської організації «Федерація дебатів України» (керівник Петрова О.І) та відвідали позакласний захід, який проводився у формі дебатів «Дебати – рольова гра як освітня технологія».
Зацікавленість в учасників обласного семінару викликали виховні заходи, запропоновані учителями: географії – Шепетун О.В. («Захоплюючі лабіринти географії»), економіки – Мамай В.Ф. («До банку їде ревізор»).
Шкільний клуб підприємництва «Друга хвиля» Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Кролевецької районної ради запропонував гостям свій досвід участі у польсько-українському проекті «Шкільна академія підприємництва».
Окрім того, учасники семінару здійснили екскурсії до Кролевецької районної станції юних натуралистів, ботанічної пам’ятки природи
«Яблуня-колонія», музею Кролевецького рушника.
За результатами роботи обласного семінару учасники отримали методичні рекомендації.