Торгівля людьми - проблема сьогодення
14 січня 2016 року в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти центром відкрито арт-інсталяцію «Невидимі», що покликана привернути увагу до проблеми торгівлі людьми і розповісти реальні історії постраждалих людей, які живуть серед нас, але часто залишаються непоміченими.
Дерев’яні фігури виготовив потерпілий від торгівлі людьми чоловік, який пройшов програму реінтеграції, і зміг відкрити власну справу. Усього інсталяція нараховує 120 фігур-силуетів жінок, чоловіків, дітей. Вони символізують 120 тис. українців, які постраждали від торгівлі людьми в Україні з 1991 року.
На фігурах інсталяції можна прочитати реальні історії українців, які потрапили в трудове і сексуальне рабство. Серед фігур 10 % – діти (за статистикою). Серед них− історії трудової експлуатації, сексуальної (як внутрішньої, так і закордонної). Кожна історія показує, як вербували людину, як проходила експлуатація, як вдалося врятуватися.
Першими арт-інсталяцію «Невидимі» із 120 фігур побачив Київ – там вона відкрилася 2 грудня 2015 року в Міжнародний день боротьби проти рабства. Після цього вона була в Івано-Франківську, Львові, Дніпропетровську, Одесі, Харкові. У Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти представлено 5 фігур – 5 історій, із яких декілька історій наших земляків.
Примітка
Термін інсталяція походить від англійського дієслова «to install» (встановлювати), що в певній мірі описує технічні аспекти виготовлення інсталяції: її не «малюють», не «пишуть», не…, не…, не… і ще раз не…, а саме встановлюють, складають, формують з окремих розрізнених частин.