ІІІ Всеукраїнська рада з трудового навчання


Протягом 10-11 квітня 2013 року у Національному Університеті біоресурсів і природокористування України проходила ІІІ Всеукраїнська Рада з трудового навчання.

         Традиційно, участь у найбільш помітному заході в галузі технологічної освіти України взяли методисти трудового навчання обласних інститутів післядипломної освіти, голови обласних Координаційних рад директорів міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, представники педагогічних університетів, які здійснюють підготовку вчителів трудового навчання (технологій), науковці лабораторій трудової підготовки та трудового виховання Національної академії педагогічних наук України і, звичайно ж, провідні вчителі трудового навчання України.

 

Головним питанням, яке розглядала цьогорічна Рада було: готовність до впровадження нової навчальної програми з трудового навчання у 5-9 класах у 2013 році. Питання готовності до впровадження нової програми розглядалося у всіх аспектах: починаючи від якості підготовки вищими навчальними закладами майбутніх учителів, які будуть працювати за новою програмою та закінчуючи підготовкою шкіл і кожного вчителя до впровадження програми. Водночас, саме якість підготовки майбутніх фахівців, на думку доктора педагогічних наук, члена-кореспондента НАПН України Сидоренка В.К., є найбільш актуальним питанням у сфері технологічної освіти.

Календар ради:

 

10 квітня

         Свою думку про стан наукових досліджень у галузі технологічної освіти висловили науковці з різних куточків України: Юрженко В.В., профессор кафедри загальнотехнічних дисциплін Національного педагогічного унверситету
ім. М.П. Драгоманова,  порівнював стан технологічної освіти у нашій країні та за кордоном; Стешенко В.В., завідувач кафедри педагогіки Слов’янського державного педагогічного університету, аналізував сучасний стан справ у трудовому навчанні.

Про роль креслення в шкільній освіті доповідали: доктор педагогічних наук, завідувач каафедри професійної освіти та інформаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Гедзик А.М. та ділилася досвідом організації впровадження креслення в Севастополі методист Семенова О.Є.

Окрім того, обговорювалося питання проведення державної підсумкової атестації з технологій у 2013 році.

         Про особливості проведення ДПА доповідав голова Координаційної ради директорів МНВК Шестаковський Л. Л.

Директор видавництва «Аксіома» Паньков В.Г. повідомив про нові видання збірників з ДПА.

Останнім питанням першого дня було − навчально-методичне забезпечення трудового навчання.

         Про новинки видавництва для учителів трудового навчання повідомила Рак Л.М., головний редактор газети «Трудове навчання».

Про місце сайту trudove.org.ua у методичному забезпеченні учителів трудового навчання доповідав Лещук Р.М., адміністратор сайту.

Про створення та особливості нових підручників доповідали їх співавтори: Гащак В.М., методист трудового навчання Івано-Франківського ОІППО  та
Ходзицька І.Ю., учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 243 м. Києва.

 

11 квітня

         Другого дня розглядалося питання, яке стосувалося ХХХІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Особливу зацікавленість викликав аналіз, обговорення результатів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (Терещук А.І., Пархоменко О.М.,
Ходзицька І.Ю., Колодійчук О.Я.) та круглий стіл з питань профільного навчання за технологічним напрямом.

За матеріалами сайту МОНУ

 

Від Сумської області були присутні Коренева І.В., методист трудового навчання Сумського ОІППО;
Євдокименко О.Є., заступник директора Сумського МНВК, Медвідь О.Ю., учитель-методист Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3.

 

 

Від науковців – викладачі Глухівського національного педагогічного університету
ім. Олександра Довженка, кандидати педагогічних наук: Курок В.П. та Воїтелєва Г.О.








Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO