Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади – 2011» підвела підсумки
Широкомасштабна експозиція виставки цього року представила 745 провідних навчальних закладів, підприємств, видавництв з 27 регіонів України та Росії, Аргентини, Швейцарії, Китаю, Словаччини, Польщі, Американські Ради з міжнародної освіти ACTR/ACCELS, Консультаційний центр освіти в США, Програми імені Фулбрайта в Україні, Німецьку службу академічних обмінів (DAAD), CampusFrance, що є найкращим свідченням авторитету і актуальності виставки.
Привітання виставці надіслали Голова Верховної Ради України В.М.Литвин; Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров, Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д.В.Табачник, Президент Національної академії педагогічних наук України В.Г.Кремень; голова підкомітету з фахової освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти В.С. Курило; Президент Національного центру «Мала академія наук України», народний депуатат України С.О.Довгий, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України О.А.Удод. В церемонії урочистого відкриття виставки взяли участь і оглянули експозицію Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д.В.Табачник, Президент Національної академії педагогічних наук України В.Г.Кремень, Президент Національного центру «Мала академія наук України» С.О.Довгий, директор компанії «Виставковий Світ» С.В.Рудько, виконавчий директор освітянських заходів компанії «Виставковий Світ» В. В.Сокол.
Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник відзначив, що вперше участь у виставці взяли 745 навчальних закладів, із них 37 національних та 78 вищих навчальних закладів, 558 профтехучилищ, шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних та позашкільних освітніх закладів, навчально-методичних центрів та післядипломних інститутів, що презентували 27 регіонів України. Це яскраво свідчить про значимість виставки, про актуальність реформ в освіті, започаткованих урядом України, про увагу до напрямків модернізації освіти у всіх її ланках, про повагу до праці педагога та його авторитету. "Указом Президента України 2011 рік оголошено Роком освіти. Минулого року відбулося перше за роки незалежності України спеціальне засідання Кабінету Міністрів України, на якому розглядалися питання розвитку освіти та ухвалено 37 важливих для освіти рішень", - відзначив Дмитро Табачник. "Найближчим часом будуть затверджені нові типові штатні розклади для всіх типів навчальних закладів. На черзі чотири найважливіші державні програми: Державна програма розвитку природничої та математичної освіти в середній школі, Державна програма "Відкритий світ", яка передбачає інформатизацію праці як педагога, так і учня, Державна програма розвитку професійно-технічної освіти та Державна програма розвитку дошкільної освіти. Все це свідчить про позитивні зрушення після економічної кризи» - сказав міністр.
Рейтинговий виставковий конкурс проводився серед учасників виставки – ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації по 10 тематичним напрямкам і 91 показнику діяльності. На участь у рейтинговому виставковому конкурсі подали відповідні матеріали 51 ВНЗ по 13 ідентифікаційним групам. Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д.Табачник вручив нагороди переможцям рейтингового виставкового конкурсу – вищим навчальним закладам ІІІ-ІV рівнів акредитації Гран-Прі «Лідер вищої освіти України», «Лідер післядипломної педагогічної освіти України». Серед нагороджених: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Національний університет «Львівська політехніка»; Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди; Харківська національна академія міського господарства; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Таврійський державний агротехнологічний університет; Національний авіаційний університет; Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»; Національний медичний університет імені О.О. Богомольця; Українська академія друкарства; Одеський національний політехнічний університет; Академія адвокатури України; Національний фармацевтичний університет; Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова; Запорізька обласна академія післядипломної педагогічної освіти, Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників. Виставку супроводжувала велика змістовна тематична програма, яка включала семінари, науково-практичні конференції, «круглі столи», презентації на стендах - всього 112 заходів, на них відбулося обговорення нагальних проблем подальшого удосконалення процесу навчання і виховання, упровадження іннноваційно-педагогічних технологій та інформаційно-комунікаційних систем, обмін досвідом практичної роботи та практичними здобутками. Семінари, науково-практичні конеференції відвідало понад 7 тисяч осіб. Вперше на міжнародній виставці 2 березня 2011 р. відбулися науково-практичні конференції за участю провідних науковців Національної академії педагогічних наук України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і практичних працівників галузі.
Освіту Сумщини на виставці представляли: Комунальний заклад «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області, ДПТНЗ «Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти у Сумській області», ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище», ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище», ДПТНЗ «Глухівський професійний ліцей», ДПТНЗ «Білопільський професійний ліцей залізничного транспорту».
На конкурс з тематичних номінацій виставки було подано 414 робіт. Конкурсні роботи представили педагогічні колективи з 27 регіонів України. Оцінку якості поданих робіт проводили наукові інститути Національної академії педагогічних наук України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, науковий-методичний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України. Переможців в номінаціях конкурсу на виставці було нагороджено Золотими, Срібними та Бронзовими медалями.. Приємно відзначити, що колектив Сумського ОІППО отримав бронзову медаль в номінації «Діяльність обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти по удосконаленню педагогічної майстерності вчителя»
Свою діяльність в Україні на виставці представили: Американські Ради з міжнародної освіти ACTR/ACCELS, Консультаційний центр освіти в США, посольство Аргентини в Україні, Програма імені Фулбрайта в Україні, Німецька служба академічних обмінів (DAAD), CampusFrance. За традицією виставка «Сучасні навчальні заклади – 2011» презентувала найкращі заклади освіти і наукові установи України, сучасні досягнення освітянської практики, творчі здобутки педагогічних колективів і науковців в інноваційній модернізації галузі освіти, досвід інтеграції до міжнародного освітнього простору, практику співпраці із зарубіжними навчальними закладами. Протягом трьох днів роботи виставки її відвідало понад 19 тисяч осіб. Вона була цікавою і змістовною як для широкої громадськості, фахівців, так і для випускників шкіл і студентів, які мали можливість обрати навчальний заклад для подальшого навчання. Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади - 2011» за своїм фаховим і науковим рівнем, поставленими на розгляд проблемами пріоритетного розвитку галузі освіти по праву отримала суспільне визнання і є найбільш рейтинговою та широкомасштабною освітянською виставкою в Україні.