Тренінговий кабінет – у подарунок Шосткинській школі №1
18-19 вересня 2014 року делегація Сумської області у складі В.М. Успенської, старшого викладача, керівника лабораторії з проблем здоров’язбережувальної діяльності у закладах освіти Сумського ОІППО та О.О. Крутової-Оникієнко, педагога-тренера проектів здоров’язбережувальної діяльності, учителя Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 Шосткинської міської ради взяла участь у Всеукраїнській конференції «Європейські стандарти превентивної освіти: досвід і перспективи».
Конференція проводилась Міністерством освіти і науки України, у м. Києві громадською організацією «Дитячий фонд Здоров’я через освіту за фінансування Європейського Союзу з метою підведення підсумків виконання проекту «Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів (ВСЕСВІТ)».
Цей проект, що діє упродовж 2013-2014 років у 615 навчальних закладах України – Школах, дружніх до дитини (з них – у 22-х загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області) має на меті запровадження на базі навчальних закладів стандартів якості щодо організації шкільного середовища, сприятливого для здоров’я і розвитку дитини, поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ / СНІДу серед підлітків і підтримки інтеграції дітей, що живуть з ВІЛ / СНІД у школи. Усього у проекті беруть участь близько 12000 вчителів та 12000 учнів.
Партнерами проектує Міністерство освіти і науки України; Представництво ЄС в Україні; Держслужба соцзахворювань України; Регіональне Бюро ЮНЕСКО; Німецьке бюро технічного співробітництва (GIZ), ГО «Здоров’я жінки і планування сім’ї».
Кожна школа, задіяна до проекту, отримала можливість на базі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти підготувати вчителів для викладання основ здоров’я у 1-9 класах та впровадження факультативних курсів з профілактики ВІЛ («Захисти себе від ВІЛ»), курсу позакласної виховної роботи з профілактики репродуктивного здоров’я «Маршрут безпеки», безкоштовно отримати сучасні навчально-методичні матеріали для проведення тренінгів з учнями, адвокаційної роботи з батьками, залучення молоді до профілактичної діяльності методом «рівного навчання».
Кожен навчальний заклад – Школа, дружня до дитини, який працював у проекті, створив власну модель превентивної освіти, що базується на охопленні всіх ступенів школи навчальною технологією ООЖН (освіта на основі життєвих навичок), здійснив залучення до превентивної роботи закладу педагогічну громадськість, учнівське самоврядування, батьків, представників державних та громадських організацій.
У травні – серпні 2014 року відбувся розгляд моделей превентивної освіти, створених цими базовими навчальними закладами. Організатором та координатором розгляду був департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Кращою у Сумській області стала Комунальна організація (установа, заклад) «Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1» Шосткинської міської ради Сумської області. Директор школи Антоніна Георгіївна Кобилякова, заступник директора з виховної роботи, координатор Школи, дружньої до дитини – спочатку Наталія Олександрівна Сергейко, потім – Світлана Миколаївна Небилиця, учитель основ здоров’я та спеціального курсу «Захисти себе від ВІЛ» Ольга Олександрівна Крутова-Оникієнко, педагог-організатор Гунятко Анжела Юріївна створили всі необхідні умови в організації навчально-виховного процесу для забезпечення освіти на основі розвитку життєвих навичок, забезпечення якісної превентивної освіти у своєму навчальному закладі.
На конференції відбулась презентація моделей превентивної освіти кожного навчального закладу, визнаного кращим у своєму регіоні, за підготовленими власними, привезеними на західстендами.
Діяльність навчального закладу Сумської області – Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Шосткинської міської ради була високо оцінена на Всеукраїнському рівні. Школу-переможницю нагороджено гідним подарунком – меблями для тренінгового кабінету з основ здоров’я, у якому будуть проводитись уроки-тренінги з цього предмету, з курсу «Захисти себе від ВІЛ», інших занять за тренінговою методикою.
Вітаємо переможців! Бажаємо всьому педагогічному колективу, учням та їх батькам успіхів у справі навчання та виховання молоді, формуванні в них прагнення до здорового способу життя, нових досягнень, звершень, визнання та, безумовно, міцного здоров’я!