Обласний семінар-практикум для вчителів астрономії

вкл. .

IMG 1847 resultВідповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 17 вересня 2014 року на базі Косівщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради відбувся обласний семінар-практикум для вчителів астрономії за темою «Формування предметних компетентностей учнів на уроках астрономії».

Актуальність теми семінару зумовлена вимогами Державного стандарту базової і повної середньої освіти щодо розвитку компетентностей учнів. Метою заходу було – поглиблення теоретичних знань та практичних умінь учителів астрономії щодо організації навчально-виховного процесу з формування астрономічних компетентностей учнів.

На заході були присутні представники Білопільського, Буринського, Глухівського, Конотопського, Краснопільського, Липоводолинського, Лебединського, Недригайлівського, Сумського, Тростянецького районів та міст Суми, Конотоп, Лебедин у загальній кількості 17 осіб.

У рамках роботи семінару методист фізики та астрономії Сумського ОІППО Карпуша В.М. здійснила узагальнення теоретичних досліджень щодо формування предметних компетентностей учнів, зокрема, астрономічних. Психологічний аспект формування компетентностей висвітлила Божко О.П., методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Сумської районної адміністрації, яка відповідає за психологічну службу району.

У семінарі взяв участь Анохін Є.В. – викладач кафедри психології Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, який ознайомив присутніх з можливостями розвитку інтелекту учнів у позашкільних формах вивчення астрономії.

Плідно пройшла робота в групах, яку провів Мащенко О.В., учитель фізики та астрономії Косівщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Лесі Українки. Учителі ознайомилися з простими приладами для спостереження за Сонцем, Місяцем, планетами; використанням астрономічного календаря для планування спостережень. Виконання практичних завдань поглибили вміння вчителів працювати з рухомою картою зоряного неба.

Інтерес у вчителів викликала робота з комп’ютерною програмою віртуального планетарію, яку провів Єременко Р.П., учитель фізики та астрономії Могрицького навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад».

Під час семінару здійсненно аналіз розв’язування якісних та розрахункових задач та вплив даної компетентності на формування умінь та навичок учнів, які здають зовнішнє незалежне оцінювання з географії та фізики.

За результатами роботи семінару учасники отримали рекомендації, матеріали методичного та практичного спрямування на друкованих та електронних носіях.

В організації семінару були задіяні: Карпуша В.М. (методист Сумського ОІППО), Шафоростова А.І. (методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Сумської районної адміністрації).

IMG 1851 result IMG 1864 result
IMG 1871 result IMG 1872 result

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new