Читаємо Шевченка

вкл. .

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти разом із Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою, відзначаючи 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, провели більше ніж двохгодинний поетичний марафон «Читаємо Тараса Шевченка разом», у якому взяли участь освітяни, бібліотекарі, учнівська і студентська молодь Сум і області.

6 березня 2014 року Сумська обласна наукова бібліотека об’єднала сумчан і гостей міста – шанувальників Шевченкового слова від 4-х до 74-х років – на двохгодинному поетичному марафоні «Читаємо Тараса Шевченка разом». Цей захід проводився в рамках святкування року Тараса Шевченка в Україні. Почесна місія відкрити марафон була надана наймолодшій учасниці, гості з Івана-Франківська, 4-річній Антоніні Білокур. З її вуст прозвучав вірш «Садок вишневий коло хати». Естафету підхопили 6-річні Валерія Семик та Ілля Морозов, вихованці ДНЗ «Червоненька квіточка». Улюблене з «Кобзаря» читали і дорослі, і малі, і цілими родинами. Поему «Сон» Т.Шевченка майстерно продекламував учитель Сумської школи №22 Ілля Локшин. Естафету від учителя продовжила його вихованка Діана Кобзар, виконавши вірш «Мені тринадцятий минало». Сповнений любов’ю і тривогою за людину і віру був виступ-роздум Любові Шерстюк, методиста Сумського ОІППО. Струснув душі присутніх акапельний спів найстарішої учасниці марафону учительки-пенсіонерки із Великої Чернеччини, що під Сумами, Ольги Іванівни Литвиненко. Звучали вірші Тараса Шевченка українською, російською, білоруською («Заповіт» білоруською мовою читала Яна Литвиненко, викладач Сумського ОІППО), азербайджанською мовами у виконанні представників азербайджанського національного товариства, студентів підготовчого відділення СумДУ з Монголії та Йорданії, молоді, вчителів, бібліотекарів, відвідувачів бібліотеки. У цей день усі, знані і незнані, всі, хто бажав, змогли прочитати поезії Тараса Шевченка.

Вразив присутніх виступ Микити Знаменщикова, який, дізнавшись про поетичний марафон зі сторінок соціальних мереж, разом із мамою приїхав з Лебедина до Сум, щоб засвідчити свою любов до Кобзаря.

По-сучасному повчально прозвучав уривок із поеми «Холодний Яр» у виконанні вчителя української мови і літератури з Козелянського НВК Недригайлівського району, лауреата Всеукраїнського сільського фестивалю «Боромля» Олексія Забари. Сорок сім учасників поетичного марафону засвідчили у віршах свою любов до Великого Кобзаря.

Від імені учасників поетичного марафону був відправлений вітальний лист знаним в Україні шевченкознавцям і шевченколюбам Зінаїді Панасівні Тарахан-Березі та Віктору Савовичу Тарахану, співробітникам Національного музею-заповідника «Могила Тараса Шевченка» в Каневі. Учасники поетичного марафону також запросили своїх канівських друзів відвідати місто Суми в червні 2014 року, коли сумчани відзначатимуть 155-річчя перебування Тараса Шевченка в нашому місті. Учасників поетичного свята телефоном із Києва привітав відомий поет-земляк, журналіст і громадський діяч Микола Гриценко. У фойє бібліотеки була відкрита виставка «Кобзарів» Т.Шевченка із фондів обласної книгозбірні, була також представлена тематична виставка «Скарби нашого роду» (Тарас Шевченко у житті і творчості митців-земляків), підготовлена у рамках обласного освітньо-культурологічного проекту «Разом відкриваємо перлини рідного краю» (розробники - Сумський ОІППО та Друкарський Дім «Папірус»). Учасники свята поетичного слова залишили на кольорових аркушиках сердечні побажання сумчанам у рік Шевченкового ювілею. Усі учасники свята принесли власні «Кобзарі» Т.Шевченка, а співробітниці бібліотеки були увібрані ще й у барвисті хустини.

Завершуючи свято Слова Шевченкового, організатор поетичного марафону Юрій П’ятаченко, координатор проекту «Разом відкриваємо перлини рідного краю (Сумський ОІППО), наголосив: «Віримо, що слова Т.Шевченка, сказані в поезії «Пророк» стануть тим вогнем , що об’єднає людей різних народів, різних мов в одну-єдину українську родину –

«Слова його лились, текли

І в серце падали глибоко.

Огнем невидимим пекли 
 
 

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new