Участь у роботі шкіл юних біологів
За ініціативи методиста з біології Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Голубенко Т.С. учні загальноосвітніх навчальних закладів області беруть участь у роботі шкіл юних біологів різних рівнів: Всеукраїнського (12-15 січня 2014 р – м. Харків, 17-23 серпня 2014 р. – м. Київ) та обласного (24-28 вересня 2014 р. – Сумський район, с. Вакалівщина), яку активно підтримали вчителі області.
З 24.09.2014 р. по 28.09.2014 р. на базі біологічного навчально-наукового стаціонару «Вакалівщина» Сумського державного університету ім. А.С. Макаренка (Сумський район, с. Вакалівщина) команда учнів у складі семи осіб м. Охтирки, які захоплюються природничими дисциплінами та є постійними учасниками ІІ, ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, пройшла навчання у біологічній школі.
Школа є чудовою нагодою поглибити власні знання з біології, взяти участь у науковому проекті, ознайомитися на практиці з методами польових досліджень, підготуватись до зовнішнього незалежного оцінювання, поспілкуватися з однодумцями.
Заняття для учнів проводив доцент, завідувач кафедри зоології, анатомії та фізіології тварин і людини, кандидат біологічних наук Сумського державного університету ім. А.С. Макаренка Говорун Олександр Володимирович. Завдяки досвідченому викладачу кожен учень мав змогу працювати із сучасними світловими мікроскопами, бінокулярами, електронним мікроскопом та прослухати лекції з ботаніки, зоології, географії та екології.
Кожен день майбутніх біологів був розпланований повністю: ранкова екскурсія, практична робота в лабораторії, аналіз зібраного природного матеріалу, препарування різноманітних тварин, робота з мікроскопами, бінокулярами, створення власної колекції комах, вечірня лекція.
Не давали сумувати і студенти першого курсу природничо-географічного факультету СумДПУ, які в цей час проходили практику на базі біостаціонару. Яскраві враження в учнів залишили вечірні вогники, під час яких всі разом співали пісні, пекли картоплю, ділилися враженнями та розмовляли на теми біологічного спрямування.
Цей досвід роботи для учнів є надзвичайно важливим та корисним, адже саме під час таких занять діти мають змогу набути практичних умінь, ґрунтовної теоретичної підготовки, яку в звичайній загальноосвітній школі отримати просто не можливо.
Те, що діти високо оцінили своє перебування у біошколі, підтверджується їхнім висловлюванням: «Ці 4 дні ми запам’ятаємо на все життя. Адже саме тут, ми були в гармонії з природою в прямому і переносному сенсі…»