Щоденник Х Всеукраїнського турніру юних журналістів День четвертий – півфінал.
Сьогодні, 14 квітня, серед юних журналістів визначилась трійка лідерів. Ігри півфіналу показали не лише відмінні знання з теорії журналістики, а й чудову демонстрацію їх на практиці. Змагання між командами «Еспада» (спеціалізована школа №10 м. суми), «П4ёлк@-NVK» (м. Красноармійськ) та «Харківські репортери» (м. Харків) переросли в новий формат – імітований телесюжет, задля чого навіть журі погодилось відійти від регламенту.
Завдання, які виконують учасники, це не лише актуальні проблеми журналістики, це і гострі соціальні питання, і як наслідок – юні «акули пера» проявляють неабияку досвідченість та справжній медійний професіоналізм – поєднуючи кмітливість з фантазією та ґрунтовною теоретичною базою. Хоча членам журі все ж приходиться робити уточнення, так Олександр Бутко, генеральний директор телекомпанії «Тоніс» наголошує: «Як і раніше, команди рідко розуміють правильно роль опонента. У Правилах турніру необхідно чіткіше виписати роль опонента, зобов’язати його пропонувати альтернативний або інший шлях відповіді на запитання. Вилучити з Правил останнє речення розділу VIII: «Опонент не має права висвітлювати своє розв’язання, окрім останнього раунду півфіналу та фіналу».
Цікавим є погляд із середини на сам формат проведення турніру, у цьому питанні нам допоможе Катерина Бондарєва, директор гімназії №1 м. Суми: «…Абсолютно легко проводити турнір у своїх стінах. Перший турнір журналістів, який тільки з’явився в Україні десять років тому, різко відрізнявся від інших, предметних. Ми не знали з чого почати, але дуже захотіли його провести, було складно організаційно. Так, були деякі непорозуміння, це і питання мови, можливо нестача матеріальних речей. Але з року в рік робота наша ставала системною. І що приємно – з року в рік команди стають все сильніші. Якщо раніше команда могла брати участь не знаючи правил і без попередньої підготовки, то на сьогодні таких випадків немає. Всі сильні, всі без виключення прагнуть перемогти.
Важливим є емоційний настрій команди, так команда нашої гімназії «Nota Bene» отримує від мене особисто емоційну підтримку, бо часто на фоні сильних суперників діти розгублюються.
З керівниками команд ми гарно спрацювались, декого знаємо вже не перший рік, якщо виникають питання з недобором балів, чи із несправедливою оцінкою – керівники подають на апеляцію, і експерт-консультант, що обов’язково присутній при грі, робить висновки. А завтра у нас фінал, ми дуже переживаємо, і впевнені що переможе сильніший, а діти повернуться додому задоволені турніром. Ми підготували подарунки разом із управлінням освіти і науки Сумської ОДА, а від себе особисто – гарні кубки всім переможцям».
У трійці найсильніших і команда з міста Суми, хоча географія переможців досить широка: максимальна кількість балів у збірної Волинської області «Четверта влада» - 642, із значним відривом на другому місці «Харківські репортери» - 604 і лише на один бал відстають сумські «Еспадівці» - 603 бали. Тож побажаємо лідерам перегонів щоб теоретичні знання у поєднанні з командним духом та легким присмаком гумору допомогли журі визначити найсильнішого у фіналі!