День шостий: нагородження переможців
Сьогодні, 28 березня 2014 року, після п’ятиденних змагань, хвилювань та розумової напруги наші гості – юні фізики, учасники Всеукраїнського етапу учнівської олімпіади дізнаються імена найкращих.
Борис Кремінський, заступник голови оргкомітету, перед початком урочистої церемонії нагородження поділився своїми вражаннями про те, що відбулося: «В інтелектуальній атмосфері спілкування завершилася олімпіада. Завдання були складними, журі не сподівалося, що учні на такому рівні покажуть свої знання».
Ще до початку урочистої церемонії було відомо про команду Львівської області, в складі якої всі 8 учнів спеціалізованої школи-інтернату «Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті ім. І.Франка з поглибленим вивченням природничо-математичних наук» стали переможцями олімпіади. Про те, яким був шлях до перемоги розповіли члени «зіркової команди»: Олександр Кузан, учень 10 класу, відмітив, що «було важко в інтелектуальному рівні, сильні хвилювання за ситуацію в країні, але загалом, була можливість зосередитись і гарно виступити». Ольга Романюк, учениця 11 класу ліцею, зазначила, що їй сподобалось м.Суми, чисте та затишне. А от Миколі Стефанову, абсолютному переможцю серед учнів 8 класу «сподобалась позитивна атмосфера олімпіади, а для того, щоб всього досягти – потрібно багато вчитися». На завершення нашої бесіди, керівник «зіркової команди», вчитель фізики Микола Петрунів додав, що «про Сумщину враження залишаться позитивні. Вдячні організаторам, які провели олімпіаду на досить високому рівні. Мої учні з великою цікавістю виконували усі завдання», – зазначив він.
Із вітальним словом до присутніх звернувся Борис Кремінський, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, який подякував організаторам – управлінню освіти і науки облдержадміністрації, Сумському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти, ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти» за те, що усі гості «надовго збережуть в пам’яті хорошу атмосферу, що панувала під час проведення олімпіади». Далі він оголосив спільне рішення оргкомітету і журі ІV етапу, у якому зазначено, що учасники та журі змагань висловлюють вдячність організаторам олімпіади за створені умови роботи, харчування, проживання та відпочинок учасників олімпіади. Також відзначають глибокі та ґрунтовні знання учасників олімпіади, особливо серед представників таких команд: Харківської, Львівської, Дніпропетровської, Донецької областей та міста Києва.
«Людина-легенда» – так називали поміж собою члени журі Юрія Пасіхова, учителя фізико-математичної гімназії № 17 м. Вінниці, незмінного члена журі з 1979 року. Саме він нагородив спеціальною відзнакою журі імені А.І.Шапіра (за кращі результати в демонстраційній олімпіаді) Миколу Стефаніва, учня 8 класу вищезазначеного ліцею; спеціальною відзнакою журі імені А.М.Федорченка (за кращі результати теоретичного туру) Олексія Мельника, учня 11 класу природничо-наукового ліцею № 145 Печерського району м.Київ та призом імені Є.В.Коршака (за кращі результати експериментального туру) Олександра Шумаєва, учня 9 класу Харківського фізико-математичного ліцею № 27 Харківської міської ради. Саме Олександр Шумаєв нагороджений спеціальною відзнакою журі імені С.У.Гончаренка за максимальну суму балів, набраних на олімпіаді.
Ігор Анісімов, голова журі, професор, доктор фізико-математичних наук, зазначив, що олімпіада пройшла вдало, за це «велика подяка організаторам та особливо господарю – всьому колективу професійно-технічного навчального закладу. Дякую журі, які працювали дружно, єдиною командою. Наші сумські колеги – прекрасно справилися зі своєю роботою». Приємною несподіванкою для переможців 11 класу стало те, що всі вони запрошені до вступу у Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Зал гучними оплесками вітав переможців ІVетапу Всеукраїнської олімпіади з фізики. Після нагородження було оголошено склад команди України, що братиме участь у Міжнародній олімпіаді 2014 року з фізики, до складу якої ввійшли 10 переможців 11 класу.
Із хвилюванням та захопленням, стоячи, зал супроводжував щирими оплесками музичне вітання від керівника Полтавської області Анатолія Поліщука.
Вдало на цій олімпіаді виступила Сумська команда. Наша розумниця - Анна Ковнер, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 17, нагороджена дипломом ІІІ ступеня, сенсом життя вважає самовдосконалення. Захоплюється сучасними танцями та планує в майбутньому зв’язати своє життя з наукою та викладацькою діяльністю. Вона відмітила, що «між нашою та іншими командами завжди панувала дружня атмосфера, взаємодопомога». Про свого вчителя фізики Тетяну Беденко сказала так: «вона бачить талант у дітях, які вміють мислити». Поділилась враженнями про роботу журі: «сподобалось, що вони відповідали на всі наші питання, розповідали про критерії оцінювання та деталізували алгоритм розв’язання кожної задачі». Зустрілися ми з вчителем Анни – Тетяною Беденко, яка про своє вчительське кредо відповіла так: «Важливо, щоб дитина повірила в свої сили, вона це зможе, вона це зробить. Створіть для учня ситуацію успіху – і ви побачити всі його можливості. Кожна дитина – це талант».
Новачок олімпіади, який нагороджений дипломом ІІІ ступеня, Денис Кочетков, учень 8 класу Олександрівської гімназії, досить ретельно та напруження готувався – щоденно до 2 годин присвячував фізиці. Роботу журі вважає об’єктивною. «Незважаючи на те, що авторські задачі мали своє рішення, журі оцінювало альтернативні рішення кожного учня». Дуже переживала за сина його мама, Людмила Кочеткова, яка розповіла про те, що у день відкриття олімпіади сина не було, у цей час він виступав на конкурсі бальних танців. «Вірила в сина, але зараз вітаю з перемогою не тільки його, а й усіх вчителів Олександрівської гімназії, які допомогли йому здобути цю перемогу».
Віват переможцям-фізикам!