День п’ятий: турботи організаторів, зустрічі з ровесниками
27 березня 2014 року для наших учасників - день апеляцій. Члени апеляційної комісії виважено ставляться до кожної заяви учнів, бо їх завдання - визначення об’єктивності оцінювання робіт учасників під час олімпіади з фізики.
Поки працює комісія цікаво було дізнатися думки окремих членів оргкомітету. Голова оргкомітету, Інеса Пєсоцька, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації. За фахом учитель фізики, яка з 1987 по 2002 роки віддала частину знань, вмінь, душі своїм учням, працюючи в школі, а потім, перейшовши на роботу в управління освіти і науки облдержадміністрації, продовжувала викладати погодинно ще 10 років. Вона, зокрема розповіла, що «для нас підготовка та проведення олімпіади - це не просто низка організаційних заходів. У листі Міністерства освіти і науки України до очільника Сумської області було зазначенощодо особистого сприяння в проведенні олімпіади з фізики. Щоденно на постійному контролі голови облдержадміністрації Володимира Шульги знаходиться хід проведення. Ще раніше, Сумщина гостинно приймала учасників заключного етапу олімпіад з права та трудового навчання, де ми показали високий організаційний рівень. Тож, недаремно, наша область визначена для проведення саме олімпіади з фізики, олімпіади, яка вимагає потужної матеріальної бази для виконання всіх завдань її учасниками. Для мене особливо приємно приймати своїх колег - фізиків, побачититих, із ким не мала змоги зустрітися тривалий час. Особисто, 26 березня 2014 року, спостерігала за проведенням демонстраційного туру та констатую зростання рівня фізичних знань учнів, завданнястають з кожним роком усе складнішими».
Ігор Медведєв, заступник голови оргкомітету, в.о.ректора Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відмітив, що «нам вдалося наблизити атмосферу олімпіади з фізики до «домашньої». Проведені для наших гостей екскурсії містом та відвідування провідних навчальних закладів обласного центру справили на них приємне враження. Понад 50 працівників нашого навчального закладу задіяні в проведенні олімпіади. Сподіваюсь, наші гості повезуть із собою не тільки спогади, сувеніри, а й натхнення від перемоги, участі та гарну згадку про наш гостинний край».
Лариса Тихенко, член оргкомітету, директор Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю поділилася своїми враженнями про учасників: «під час проведення квесту діти показали високу ерудованість. Приємно вражена тим, що вони багато знають про Сумщину. Переконана, що саме такі таланти – це майбутня еліта України».
Лариса Павловська, член оргкомітету, провідний спеціаліст управління освіти і науки облдержадміністрації, людина, яка щоденно тримає руку на пульсі цієї олімпіади, розповіла нам про її специфіку наступне: «Підготовка до проведення олімпіади розпочалася ще у вересні минулого року. До м.Суми двічі приїжджав Борис Кремінський, заступник голови оргкомітету, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, щоб пересвідчитись, які умови будуть створені для роботи та відпочинку учнів, керівників команд, членів журі під час проведення інтелектуальних змагань У понеділок та середу на цьому тижні члени журі з 5 до 10 години ранку визначали завдання експериментального та демонстраційних турів. Що, та в якій кількості необхідно для їх проведення організаторів повідомляли в останній момент. Тому в стислі терміни ми забезпечили учасників і насінням гороху та пшениці, тенісними м’ячами, повітряними кульками, льодом тощо. Для учасників створено усі комфортні умови проживання в гуртожитку професійно-технічного навчального закладу».
Геннадій Мірошниченко, член оргкомітету, директор ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти» відмітив, що для колективу це вже третя олімпіада Всеукраїнського рівня, яка проходить на базі навчального закладу. «Готувалися зустріти гостей завчасно і досить ретельно. Проведено великий обсяг поточних ремонтів у гуртожитку. Під час олімпіади злагоджено працює весь колектив ліцею. Поки ніяких нарікань не було, а це значить, що ми справилися з поставленим завданням – змогли забезпечити умови для роботи та відпочинку учасників олімпіади, керівників команд, членів журі. Наш кабінет фізики обладнаний усіма сучасними схемами, приладами та методичним матеріалом. Бачимо, в якому темпі працює команда членів журі, тож нехай такий конгломерат фізичних ідей поповнюється тільки професіоналами. Учні-учасники – це маленькі зірочки, які мають стати великими зірками на теренах нашої країни».
У цей день цікавою та насиченою була програма для учасників олімпіади. Після проведення апеляцій для команд організовано зустрічі з однолітками в 13 кращих навчальних закладах м.Суми. Нашим гостям була запропонована цікава програма. Кожен навчальний заклад працював у цей день за окремою програмою. Учасники олімпіади та їх керівники відвідали музей історії альпінізму Палацу дітей та юнацтва; шкільні музеї Т.Г.Шевченка, грошей та Козацької бойової слави; здійснили мандрівку вулицями міста; взяли участь у культурно-розважальних програмах, годинах розваг, командних, інтелектуальних та ділових іграх; зустрічах у форматі «круглий стіл» та із лідерами учнівського самоврядування в форматі Openspace «На гостини до ШУР»; психологічних тренінгах: «Формула успіху: у кожному шансі – криза, у кожній кризі – шанс», «Я і ми»; майстер-класі з виготовлення виробів у техніці оригамі тощо.
Завершилися олімпіадні змагання. Цікавим був відпочинок усіх наших гостей у передостанній день олімпіади.