«Концептуальні засади дослідження соціально-психологічної природи бідності як стилю життя»
15 листопада у конференц-залі Сумського ОІППО відбувся науково-практичний семінар «Концептуальні засади дослідження соціально-психологічної природи бідності як стилю життя».
Організаторами та учасниками семінару виступили: Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології, лабораторія психології мас і спільнот, управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, обласний центр практичної психології і соціальної роботи, КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кафедра психології Сумського ОІППО.
Головуючим виступала Коробка Лариса, кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот, завдяки злагодженим діям якої захід пройшов на високому організаційному рівні.
Семінар проходив в активній та творчій атмосфері, що підтверджує актуальність обраної теми. Кожне розглянуте питання викликало жваві дискусії, а це і психологічне тяжіння до бідності, й ілюзійна рівність можливостей нашого населення, залежність між освіченістю, прагненням свободи, віком, політичними вподобаннями й тяжінням до бідності. Учасники ознайомилися із стратегіями економічної поведінки сільського і міського населення, із особливостями поведінки у сфері здоров’я осіб з різним рівнем психологічного тяжіння до бідності, а також із різними впливами соціально-економічної нерівності на різні вікові категорії та багато іншого.
Закінчився семінар проведенням майстер-класів: з коучінгу здоров’я «Здоров’я як ресурс підвищення якості життя особи» (модератор Коробка Лариса, канд. психол. наук, доцент, ст. н. с. лабораторії психології мас і спільнот) та «Рефлексія особистого рівня психологічного тяжіння до бідності» (модератор Губеладзе Ірина, канд. психол. наук, н. с. лабораторії психології мас і спільнот).
Науковці вкотре доказали – актуальні теми, при продуманому підході, можуть бути доступними і для широкого загалу.