«STEM-СВІТ ІННОВАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ». ОБЛАСНА STEM-ШКОЛА. ОСІННЯ СЕСІЯ 2023
Упровадження STEM-освіти, трансдисциплінарність наукових ресурсів, орієнтир на практичну спрямованість і розвиток критичного мислення, дослідницько-проєктна діяльність в рамках реалізації Концепції «Нова українська школа» ведуть до оновлення змісту освіти, її модернізації, розвитку освітнього STEM‑середовища, яке, у свою чергу, сприяє формуванню комплексу ключових, предметних та соціально-особистісних компетентностей здобувачів освіти.
Комунальним закладом Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти реалізується інноваційний освітній проєкт «STEM‑школа – 2023». Відповідно до плану роботи STEM-школи, у рамках осінньої сесії, 31 жовтня 2023 року проведено навчально-методичний семінар «STEM‑світ інноваційних можливостей».
До участі у заході долучилися керівники, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів освіти Сумщини, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, науковці.
Сесію відкрив координатор STEM-освіти КЗ СОІППО Сергій ГРИЦАЙ, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи. У вступному слові він актуалізував проблему розвитку і впровадження STEM-освіти, формування освітнього STEM-середовища та розкрив науково-теоретичні засади розвитку STEM-освіти у Новій українській школі.
Актуальність STEM-освіти в інноваційному освітньому просторі презентувала Ірина ВАСИЛАШКО, завідувач сектору інноваційних форм та методів діяльності педагогічних працівників відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Модератор заходу Світлана КОДА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики змісту освіти, керівник науково-дослідної лабораторії STEM-освіти КЗ СОІППО, закцентувала увагу на сприянні особистісному та професійному розвитку педагогів з питань STEM-освіти в умовах НУШ.
Галина БОНДАР, директор, учитель математики Комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 – дошкільний навчальний заклад Шосткинської міської ради Сумської області», розкрила особливості STEM-освіти в контексті подолання освітніх втрат.
Досвід використання можливостей інноваційного STEM-середовища при викладанні предметів математичної та природничої освітніх галузей представив Олександр КОРЕНЕВ, учитель математики, фізики, астрономії Недригайлівського ліцею Недригайлівської селищної ради.
Інноваційний формат організації STEM-орієнтованого навчання в умовах позашкільної освіти висвітлила Вікторія ЗАЯРНА, заступник директора Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, кандидат педагогічних наук.
Ксенія МАТУЗНА, учитель інформатики комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей», презентувала ресурси та цифрові інструменти для розвитку напрямів STEM-освіти.
З психологічними засадами розвитку soft skills та hard skills STEM-педагога та його готовністю до психолого-соціальної підтримки учасників освітнього процесу в кризових ситуаціях ознайомила Світлана ГАЛЬЦОВА, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології КЗ СОІППО.
У ході роботи осінньої сесії обласної «STEM-школи – 2023» відбулося обговорення значимості й необхідності імплементації STEM-освіти, упровадження інтегрованих уроків, мотивування учасників освітнього процесу до науково-дослідної діяльності та освіти впродовж життя, що у перспективі сприятиме формуванню ціннісних орієнтирів та світоглядних позицій здобувачів освіти, відповідальної, соціально-активної, громадсько-патріотичної поведінки та комплексу ключових, предметних, соціально-особистісних компетентностей молоді в умовах Нової української школи.
Учасники заходу підтримали ініціативи спікерів щодо подальшої співпраці у галузі STEM-освіти.
Осіння сесія обласної STEM-школи продовжує роботу.
Запрошуємо до участі!