ГРУПА ПІДТРИМКИ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПРОФІЛАКТИКИ ПОСТТРАВМАТИЧНИХ РОЗЛАДІВ
Однією з ефективних форм підтримки дорослих, які пережили травмівні події, є групи підтримки, де одні люди допомагають іншим у складних для них ситуаціях. Питанням особливостей організації груп підтримки для осіб, які мають травмівний досвід, було присвячено онлайн-порадник для практичних психологів закладів позашкільної освіти області.
Порадник проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 20 жовтня 2022 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. У заході взяли участь 42 спеціалісти.
Під час зустрічі учасники визначилися з поняттям «групи підтримки», особливостями їх організації для певної цільової аудиторії, зупинилися на факторах, що впливають на ефективність роботи групи, визначилися з особливостями мотивації її членів до проговорення власних емоційних станів, набутого досвіду, який перешкоджає соціалізації, обміну ефективними стратегіями подолання.
Під час роботи в мікрогрупах практичні психологи, за модераторства методиста центру Лариси КОНДРАТЕНКО, напрацювали можливі варіанти проведення груп підтримки, визначилися із способами оцінки потреб цільової аудиторії, особливостями створення позитивного психологічного клімату в групах, шляхів підтримки мотивації учасників до їх відвідування, подолання можливих перешкод у роботі групи.
Особливу увагу було приділено методам та прийомам, що є ефективними на тому чи іншому етапі роботи групи.